קורס ספרות לכלבים

האם צריך להחליף מזון לכלבים מבוגרים?

אתם בטח שואלים את עצמכם כל הזמן האם אתם צריכים להחליף לכלב שלכם את האוכל ככל שהוא גדל. האם האוכל שהוא מקבל מתאים לו? האם האוכל שהוא אוכל בריא לו ולא מזיק לו? האם אני צריך להחליף לכלב שלי את האוכל?


כל כלב בכל שלב התפתחות חייו צריך לקבל אוכל המתאים לו ובכמות מסוימת.
כמות האוכל וסוג האוכל שכלב צריך לקבל שונה בגיל לגיל. גורי כלבים יקבלו אוכל לגורים שנותן להם את הערכיים התזונתיים שהם צריכים בגיל זה וכלבים קשישים יקבלו אוכל לכלבים קשישים.

אז מה יקרה אם לא נחליף ולא נתאים לו את האוכל המתאים לגילו, לסוגו ולגודלו?
ככל הנראה שהכלב שלנו יפתח תסמינים של חולי ואלרגיה שיתבטאו בהמון דרכים שונות. לכן עלינו להיות עם יד על הדופק ולדעת מתי עלינו להחליף לכלב את האוכל. 

 

שלבי התפתחות הכלב ומתי להחליף מזון

שלבי התפתחות הכלב מתחלקים לשלושה חלקים.
הראשון כמו שכנראה ניחשתם נכון זה גורי כלבים. בשלב זה לאחר שהגור כלבים מפסיק לינוק מאמו ועובר למזון מוצק עלינו לספק לו אוכל אשר יתאים לגודלו ולמשקלו ובנוסף לכך יספק לו את כמות הערכיים התזונתיים שהוא זקוק להם. השלב הראשון מתחיל מהרגע שהכלב נולד ועד בערך גיל שנה. הגיל הזה בשלב התפתחות הכלב הוא הקריטי והחשוב ביותר מהסיבה שהכלב בשלב זה מתפתח, בונה שרירים, בונה שלד, רקמות ומתפתח במהירות רבה.
בשלב זה הכלב צריך לקבל כמות חלבון ושומן מהאוכל שהוא מקבל באופן יחסית גדול מהסיבה שהוא גם בונה את עצמו בשלב זה ומהסיבה שהכמות אנרגיה שהגור מוציא היא יחסית גדולה. 

השלב השני זה כלב בוגר. השלב הזה הוא הארוך ביותר מבין שלושת השלבים והוא נמשך בערך  מגיל שנה של הכלב ועד גיל 7.
בשלב זה הכלב כבר בנה את שריריו וגופו והוא כבר מכיר את העולם ומה הוא אוהב. בנוסף לכך, הכלב אמור כבר לסגל לעצמו הרגלי אוכל ותזונה מסוימים אשר אתם הרגלתם אותו אליהם.
בשלב זה אנו ממליצים להחליף את אוכל הכלב לאוכל אשר אמור להתאים לשלב התפתחותו, לגילו ולמשקלו. כמות החלבון והשומן שהכל צריך לצרוך משתנים גם הם בהתאם לגודלו של הכלב, סוגו, משקלו וכמות האנרגיה שהכלב מוציא. 

השלב האחרון הוא השלב שהכלב עבר את גיל 7 והוא בשלב של כלב מבוגר. בשלב זה הכלב צריך לקבל אוכל לכלבים מבוגרים.
האוכל הזה שונה מהאוכל שהוא אכל בשנים הקודמות לו שוב לרוב בכמות הערכים התזונתיים שהוא צורך. הכמות שומן שהוא צריך לקבל קטנה בהרבה מכלב בוגר וגור כלבים מהסיבה שהכלב שלנו מוציא  פחות אנרגיה.
בשלב זה מפאת גילו של הכלב הוא עשוי לפתח מחלות ובעיות רפואיות שאנו לא רוצים שהוא יחווה. לכן, יש לשים לב שהכלב שלנו באמת מקבל את כל הערכים שהוא זקוק לו וששום דבר לא חסר לו. במידה והכלב שלנו לא מקבל את כל הערכיים שהוא זקוק להם ניתן לספק לו בייעוץ איש מקצוע  תוספי מזון לכלבים.

יש לזכור, כמות האוכל הניתנת לכלב שלנו תתחשב גם בגודלו כלומר, כלבים קטנים יקבלו אוכל לכלבים קטנים וכלבים גדולים יקבלו אוכל לכלבים גדולים.
כל אלו כולל המשקל של הכלב, סוגו, ושלב התפתחותו משתנים לגבי כמות האוכל שהכלב שלנו יקבל. 

אוכל היפואלרגני לכלבים

יש מספר סיבות למה כלב יהיה אלרגי או רגיש לאוכל.
הסיבה הראשונה והשכיחה ביותר היא גנטיקה. כמו שאנו בני האדם לפעמים אוכלים משהו ומפתחים אליו רגישות או אלרגיה בעקבות הגנטיקה שלנו אז גם כלבים עשויים להיות אלרגיים או רגישים למרכיב מזון מסוים.
הסיבה השנייה לפיתוח אלרגיה אצל כלבים היא אכילת אותו מזון במשך תקופה ארוכה.
במידה ושמתם לב שהכלב שלכם אוכל אוכל לכלבים שאתם מספקים לו כבר שנים והוא מתחיל לייצר תסמינים והתנהגויות שונות מאוד שלא היו לו מעולם. אז ייתכן שהמזון לכלבים שהוא מקבל כבר לא מתאים לו ועשוי להזיק לו אם לא נחליף לו אותו.
יש להתייעץ עם גורם מומחה להחלפת האוכל והמשך טיפול.
במידה ולאחר שהכלב נמצא רגיש למרכיב מסוים באוכל אנו נספק לו אוכל היפו אלרגני לכלבים כדי שיוכל להמשיך את חייו בצורה בריאה. 

 

בעיות רפואיות והקשר לאוכל

ברגע שהכלב שלנו לא מקבל אוכל שמתאים לו או במקרה שונים אוכל שאינו בריא לו הוא עשוי לפתח מחלות ובעיות בריאותיות.
אחד הבעיות הבריאותיות הנפוצות הוא עודף משקל אצל כלבים.
כלבים אשר מקבלים אוכל שאינו מתאים להם, כמות רבה של חטיפים לכלבים, את אותו האוכל לאורך שנים רבות עלולים לעלות במשקל.
בכדי למנוע מצב זה עלנו קודם כל להביא לכלב אוכל בריא לכלבים ואוכל שמתאים לו.
בנוסף לכך, אנו ממליצים להחליף את הכלב כל כמה זמן בכדי שיהיה לו גיוון באוכל ולא ישתעמם ממנו ויתפתה לאכול אוכל שאינו בריא לו.
כלבים אשר סובלים מעודף משקל כנראה יצטרכו לקבל אוכל דיאטטי לכלבים אשר הכמות קלוריות הנמצאות בו מופחת.


לסיכום,
האם יש צורך להחליף אוכלים לכלבים מבוגרים? כן!
כלבים לא יכולים להישאר עם אותו האוכל מאז שהם נולדים. יש להם את הצורך לגיוון באוכל, לשינוים ושוברי שגרה.
עלינו להתאים את האוכל של הכלב אל הכלב שלנו. ישנם המון משתנים אשר עשויים להשפיע על אוכל הכלב ועל האם יש לשנות אותו.
כלב אשר לא יקבל את המזון המתאים לו ואת כל הערכים התזונתיים הכרחיים עשוי להגיע למצב שהוא מקבל ויטמינים לכלבים וגם תוספי תזונה לכלבים. מצב שאנו לא רוצים להגיע אליו.
לכן, כל כמה זמן התייעצו עם גורם מוסמך והחליפו לכלב שלכם את האוכל במידת הצ

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.