קורס ספרות לכלבים

איך לקלח את הכלב לבד?

כלבים זו חיה שאוהבת להשתולל, לרוץ, לשחק, להתגלגל על דשא, להתפלש בחול ובבוץ ובסופו של דבר גם מאוד אוהבת להתפנק על ידי חיבוקים, נשיקות, ליטופים ואהבה מציידנו. אבל איך בעצם נעשה את כל זה כאשר הכלב שלנו מלוכלך, מלא בבוץ ולפעמים אפילו מסריח?
לרוב אנחנו נמנע מלחבק אותם כאשר הכלב שלנו מלוכלך וכיוון שאנחנו כל כך אוהבים אותו נצטרך לנקות אותו ולקלח אותו.
אז איך בעצם נעשה זאת ?

מקלחת לכלב בבית


ישנם פעמים בהם אנו לא יכולים להרשות לעצמו לקחת את הכלב אל מספרת כלבים שם יעשו מקלחת לכלב שלנו. אולי בגלל תקציב שאנו מרשים לעצמנו ולפעמים בגלל שאין לנו זמן בכל העבודה, משפחה וילדים.


לכן בדרך כלל נעדיף לקלח את הכלב שלנו בבית.
מוכנים? הגיע הזמן ללמוד איך תעשו את זה ללא כל חשש!

דבר ראשון – שמפו לכלבים. אנו ממליצים לכלבים אשר עלולים להידבק בפרעושים לרכוש שמפו נגד פרעושים.
יש לזכור שאין לקלח את הכלב עם שמפו של בני אדם ותינוקות אלא שמפו מיוחד לכלבים.


לאחר שווידאנו שאכן יש לנו שמפו מתאים למקלחת הכלב שלנו נכניס את הכלב שלנו בעדינות ואיטיות למקלחת אם זו פעם ראשונה שלו. אם זו פעם ראשונה של הכלב במקלחת יש לעשות זאת בצורה איטית, מתונה והדרגתית ואו לקחת את הכלב אל מספרה לכלבים שם ילמדו אותנו טיפים ושיטות באיזה אופן לקלח את הכלב בפעם הראשונה.


אם זו אינה הפעם הראשונה של הכלב במקלחת נכניס את הכלב לאמבטיה בעדינות ובלי לחץ כדי לא להלחיץ אותו ונמלא את האמבטיה במים חמימים. (לא חמים מידי ולא קרים מידי, כיוון שרגלי הכלב רגישות ואנו לא רוצים לפגוע בו). 


לאחר מכן נתפוס את הכלב בעדינות כדי שלא יחליק באמבטיה ויפצע בנוסף לכך, ניתן לרכוש שטיח נגד החלקה וכך לגרום ליציבות של הכלב באמבטיה ולמנוע החלקה וחרדה של הכלב באמבטיה.
נשפריץ על הכלב מים על גופו בעדינות ונראה שהוא מתרגל למים ואינו נרתע מהם. לאחר מכן נרטיב את כל הכלב פרט לאוזניו ועיניו אך, כן נרטיב את פניו כיוון שהן חלק ממנו.


לאחר שכל הכלב שלנו רטוב ניתן להתחיל לשפשף אותו עם השמפו שרכשנו ביסודיות. נשפשף בכל חלק בגופו של הכלב בכדי להוריד את כל הלכלוך שהצטבר אך נעשה זאת יחסית בעדינות כדי לא להכאיב ולפצוע את הכלב.
מומלץ למרוח את השמפו על הכלב מהראש ועד לסוף הגוף.
שוב יש לזכור לא להכניס את הסבון לאוזני ועיניי הכלב.
לאחר שמרחנו וחפפנו את כל הכלב נשאיר עליו את השמפו זמן מסוים כפי שכתוב על גבי השמפו ולאחר מכן נוריד ממנו את כל השמפו מבלי להשאיר עליו טיפת שמפו.
השארת שמפו על פרוותו של הכלב עשויה לגרום לגירויים בעורו ולהפוך את עורו ליבש ומגרד. 


לאחר שהורדנו את כל השמפו מגופו של הכלב לגמרי עם המים נייבש אותו כמו שצריך גם בכדי שלא יעשה לנו מים בכל הבית וגם בכדי שלא יחליק כאשר הוא יוצא מהאמבטיה.
ניתן לייבש את הכלב עם מגבת (ממליצים לקנות מגבת מיוחדת לכלב) ואו לייבש אותו עם פן אך חשוב לשים לב שלא לקרב את הפן קרוב מידי לעורו של הכלב כדי לא ליצור כוויות בעורו.
אחרי שהכלב שלנו יבש ייתכן שהוא ינער את גופו וכל פרוותו תתבלגן.

כתוצאה מכך, אנו ממליצים לכם לרכוש גם מסרק לכלבים. ישנם סוגים שונים של מסרקים כמו מסרק לפרעושים ומסרק מתיר קשרים לכלבים. אלו מתאימים לכלבים אשר ישנו סיכוי שנדבקו בפרעושים או לבעלי פרווה עבה וגסה אשר עשויה לעשות קשרים רבים. 

 

כל כמה זמן נהוג לקלח את הכלב?

במקרה והעונה היא קיץ או תקופה חמה אנו ממליצים לכם אולי לעשות תספורת לכלב שלכם. כמו שלנו חם שיש לנו שיער על הראש גם לכלב שלנו חם ולא רק בראשו אלא בכל גופו.
לכן אולי כדאי לכם לספר את הכלב ולגרום לו לנוחות רבה יותר וכך גם לכם יהיה יותר קל לקלח ולסרק אותו.

לאחר שסירקנו את הכלב והוא מוכן ללכת להשתולל ולעשות כרצונו אנו ממליצים לכם לבדוק מידי פעם את ציפורני הכלב.
כמו בני אדם גם לכלבים גדלות הציפורנים. 


במקרה וציפורני הכלב ארוכות יתר על המידה עלינו לקצץ את ציפורני הכלב כיוון שאלו עשויים לפגוע ביציבות שלו ואף לגרום לו לאי נוחות. לכן, אם אתם רוצים לקצוץ את ציפורני הכלב עליכם לרכוש קוצץ ציפורניים לכלבים.


אין להשתמש בקוצץ ציפורנים רגיל בני אדם כיוון שזה לא יעזור לכם בעת קציצת הציפורנים. במקרה ואינכם יודעים איך לקצץ את ציפורני הכלב מבלי לפגוע בו ובציפורניו אנו ממליצים ללכת למומחה במספרה שיעשה זאת בשבילנו.
על ציפורני הכלב ישנם נימי דם שאנו עלולים לפגוע בהם אם לא נדע איך לקצץ כמו שצריך את ציפורני הכלב.


לאחר כל התהליך הזה הכלב שלכם יהיה נקי, מריח טוב, אסטטי וחמוד יותר מתמיד.
אם תרצו להשקיע יותר בכלב שלכם ניתן לרכוש בושם לכלבים.
הבושם אינו מזיק לעור הכלב אלא רק נותן לו ריח נעים וטוב. יש לזכור לא להתיז בושם של בני אדם על הכלב.

לסיכום

מקלחת הכלב נשמעת אולי דבר ארוך, מייגע ומתיש אך לאחר מספר מקלחות שתבצעו לכלב שלכם אתם תראו שהפעולה והתהליך עצמו זורם לכם מאוד ואפילו לכלב שלכם שעם הזמן פחות יתנגד, יפחד וייבהל.
אנו ממליצים לכם לפני המקלחת שאתם עושים לכלב לרכוש את כל הפריטים הנחוצים לכם כדי שהמקלחת של הכלב תהיה קלה ונינוחה לכם ולכלב.
 

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.