קורס ספרות לכלבים

שמירה על טיפוח הכלב

החזקת כלב זה לא משחק ילדים. נכון שהכלב בבית נועד להעשיר את חיי החברה ואיכות החיים של הילדים וכל בני המשפחה המתגוררים בבית, אך חשוב לזכור כי החזקת כלב דורשת אחריות רבה זאת  כדי להעניק לו איכות חיים טובה. בנוסף למתן אוכל איכותי המותאם לסוג הכלב, חטיפים ונשנושים לכלבים, מזון משלים וכמובן מים טריים זמינים תמיד, יש לדאוג גם לטיפוחו האסתטי של הכלב באמצעות כמה פעולות חיוניות שיהיו באחריות בעליו.

בשונה מחתולים העסוקים מרבית יומם בניקיון יסודי של פרוותם וגופם, כלבים אינם יכולים לנקות את עצמם – אלא זקוקים לעזרה של בעליהם בכך, כדי לשמור על בריאותם ואיכות חייהם היומיומית. בשונה ממה שנהוג לחשוב, לא רק כלבים שחיים לרוב מחוץ לבית כמו בגינה או במלונה בחצר, זקוקים לטיפוח מתמיד אלא גם כלבים שמתגוררים דרך קבע בין כתלי הבית.

טיפוח וניקיון של פרוות הכלב

כיוון שפרוות הכלב מכסה את כל גופו, זהו החלק המהותי ביותר שיש להקפיד על טיפוחו הקבוע. פרוות הכלב נועדה לכסות את עורו, וכך לשמש כמעטפת הגנה חיונית מפני מפגעים שונים כמו טמפרטורות קיצוניות, מזיקים, לכלוך ועוד. כדי לשמור על פרוותו של הכלב בריאה וחיונית, חשוב להקפיד על טיפוח וניקיון תמידי באמצעות תכשירים ייעודיים לכך.

ניתן לרכוש מסרק מיוחד לפרווה, כאשר ישנם מסרקים שנועדו לפרווה קצרה וסבוכה או כאלו שמתאימים לפרווה ארוכה וחלקה. סירוק הכלב נועד לטפח את מראה הפרווה, ובנוסף גם להסיר חלקים של פרווה שנשרה ועשויה להכביד על עורו של הכלב. באמצעות סירוק שגרתי של פעם בשבוע, ולעיתים אף יותר מכך בתקופות נשירה, ניתן לשמור על ניקיון ואיכות הפרווה וכך גם למנוע בעיות בריאותיות שונות שעשויות לפגוע בעורו העדין של הכלב.

היגיינת הפה והשיניים

בנוסף לשמירה על פרווה מטופחת ונקייה, חשוב גם לדאוג להיגיינת הפה והשיניים של הכלב. כשם שאנו בני האדם נוטים לצחצח את השיניים פעמיים ביום, כך גם הכלב זקוק לניקוי שיניים קבוע כדי להסיר שאריות מזון שנדבקו לפיו. הצטברות גדולה של שאריות מזון עלולה ליצור מצבים דלקתיים שיפגעו בחניכיו של הכלב, ובמקרים קיצוניים אף יגרמו למחלות דנטליות מורכבות שימנעו מהכלב ללעוס את מזונו.

ניתן לרכוש מברשת שיניים ייעודית לפיו של הכלב, נוסף על משחת שיניים מיוחדת המותאמת למבנה וההרכב הדנטלי של כלבים. מומלץ לצחצח את שיני הכלב פעמיים עד שלוש בשבוע, ובנוסף להוסיף למי השתייה שלו מי פה מיוחדים שישמרו על ניקיון השיניים וימנעו היווצרות אבנית.

ניקוי אוזניים לכלבים – האם זה הכרחי?

ניקיון האוזניים אצל כלבים הוא עניין נוסף וחשוב בשגרת הטיפוח הקבועה שלהם. אוזניו של הכלב בעלות מבנה מורכב, כאשר אצל חלק מהכלבים מבנה האוזן החיצוני שמוט ובכך מכסה את החלק הפנימי שלה. למרות שכל הכלבים זקוקים לשרת ניקיון קבועה לאוזניים, כלבים מהסוג הזה יצטרכו ניקיון תכוף יותר כיוון שמבנה האוזן איננו מאפשר אוורור טוב של פנים האוזן.

כתוצאה מכך כלבים אלו עלולים לסבול מהיווצרות גבוהה יותר של שעווה ולכלוך, המהווים מצע אידאלי להתפתחות חיידקים ושמרים הגורמים לדלקות אוזניים לא נעימות. כדי לשמור על טיפוח וניקיון האוזניים, מומלץ לרכוש חומר ניקוי ייעודי הניתן לטפטוף ישירות לתוך אוזני הכלב. יש להימנע משימוש במקלות אוזניים לניקוי אוזני הכלב, אלא להשתמש בצמר גפן או פד גזה רפואי כדי להסיר לכלוך ושעווה שהצטברו בתעלת האוזן החיצונית.

הדברת ומניעת מזיקים

פרעושים וקרציות הינם מזיקים מטרידים הניזונים מדם של יונקים, ובעיקר חיות מחמד כמו כלבינו האהובים. מזיקים אלו עשויים להזיק לכלב מבחינה בריאותית, נוסף על מפגע טורדני המשבש את איכות חייו של הכלב. כתוצאה מעקיצת הפרעושים הכלב מתגרד באופן תכוף יותר, דבר העלול לגרום לו לחוסר מנוחה ולעיתים אף פציעתו כתוצאה מריבוי גירודים חזקים.

כדי למנוע את הופעת המזיקים האלו, חשוב להקפיד על טיפוח וניקיון הכלב בשילוב של תכשירי הדברה ייעודיים. ניתן למצוא סוגים שונים של תכשירים כמו אמפולות לטפטוף על עורו של הכלב, קפסולות הנלקחות דרך הפה ונכנסות למחזור הדם של הכלב, וכן קולרים מיוחדים המשחררים באופן מבוקר חומר הדברה מיוחד.

שמירה על סביבתו של הכלב נקייה ואסתטית

יחד עם פעולות ניקיון וטיפוח שגרתיות בכלב, יש להקפיד גם על שמירת הניקיון בסביבת מרבצו של הכלב. אם הכלב ישן במלונה מחוץ לבית, חשוב להקפיד על ניקיונה לפחות פעם בשבוע. כלבים הנמצאים לרוב בתוך הבית זקוקים לפינה קבועה שתהיה שלהם, ובה יש להציב מזרן או מיטת כלבים שתעניק להם מרבץ נעים וחמים. כדי לשמור על ניקיון הכלב והמיטה עליה הוא ישן, מומלץ להשתמש במצעים ישנים הניתנים לכיבוס בכל שבוע.

מתי כדאי לבקר במספרת כלבים?

שגרת הטיפוח האידיאלית לכלב כוללת גם תספורת מפעם לפעם, בעיקר עבור כלבים בעלי פרווה רבה וסבוכה הסובלים מנשירה גבוהה. מומלץ להגיע למספרת כלבים לפחות פעמיים בשנה כדי לקצץ את פרוות הכלב, כאשר העדיפות היא לבצע זאת בתקופת עונות המעבר.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.