קורס ספרות לכלבים

שמיעתם המדהימה של הכלבים

שמיעתו של הכלב כל כך חדה שהוא יכול להבדיל בין הצעדים של כל בן משפחה. אוזניו של הכלב מדהימות בטוח שמיעתם וביכולת ההבחנה בין צלילים. לאוזני כלבים יש מגוון צורות וגדלים, מה שנותן לכל כלב את המראה הייחודי שלו.

כאשר צופים בתגובתו של הכלב לרעשים בחצר או בבית ניתן לראות את יכולתו המדהימה לזהות את מקור הרעש על ידי הזזת האוזניים. כלבים יכולים לשמוע ציוץ של מכרסם מתחפר וטרף אחר. נראה שלכלבי פרא יש שמיעה אף יותר חדה מכלבי הבית.

לכלבים יכולת להבחין ולהבדיל בין רעשים כמעט זהים. כאשר הכלב שומע את צעדיך הוא יודע שזה אתה. אם הוא שומע צעדים לא מוכרים ערנותו מתגברת ואם הוא כלב שמירה הוא מתכונן למפגש עם אדם זר ומחליט אם הוא חבר או אויב. כלבים יכולים להזיז כל אוזן ללא תלות אחת בשנייה, על מנת לזהות את הכיוון ממנו מגיע הרעש ומה מקורו.

אוזני הכלב עוזרים לו לשמור על שיווי משקל, בדומה לאוזני אדם אך בצורה הרבה יותר מדויקת. באוזן הכלב ישנן שערות זעירות המכילות נוזלים וקריסטלים אשר עוזרים לזהות כל תנועה, אף הקלה ביותר, של הראש, דבר המאפשר לכלב להזיז את ראשו ככל הנדרש לקבלת שמיעה מיטבית.

בכלבי הבית צורת האוזניים משתנה מגזע לגזע. לרועה הגרמני אוזניים גדולות וזקורות, לבאסט האונד אוזניים ענקיות ותלויות ולפאג אוזניים קטנות ומקופלות. כלבים בעלי אוזניים זקורות מזכירים רבות את אבותיהם הפראיים – הזאבים. כל שאר הצורות הן תוצאה של הרבעה סלקטיבית של גזעים חדשים.

צורות האוזניים רבות ושונות ומקנות לכל גזע את הייחודיות שלו, אך כולן מדהימות ביכולתן להעביר לכלב את המידע שנדרש לו כדי לקלוט ולתרגם את הרעשים שמסביבו. צפייה בכלבכם תאפשר לכם להבין טוב יותר את יכולת שמיעתם וכיצד הם שומעים את העולם.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.