קורס ספרות לכלבים

מתי צריך לקחת את הכלב לווטרינר?

התנהגות שונה ויוצאת דופן אצל כלב צריכה תמיד להדליק נורת אזהרה אצל בעליו, כיוון שיכול להיות שהתנהגות חריגה זו מעידה למעשה על תחושות כאב שהכלב מרגיש. בשונה מאתנו בני האדם, כלבים אינם יכולים לשתף כשמשהו כואב להם, ולכן לרוב התנהגותם תתבטא בקולות ושפת גוף שמשדרות מצוקה וכאב.

כדי לדעת מתי צריך לקחת את הכלב לווטרינר, ריכזנו בהמשך כמה סימנים שיסייעו לכם להבין אם כלבכם סובל מכאבים ויש צורך בסיוע רפואי. יש לזכור כי בכל הנוגע לבריאות הכלב, כשיש ספק אין ספק! עדיף להגיע עם הכלב לבדיקה אצל הווטרינר כדי לשלול תסמינים ובעיות רפואיות, מאשר להמתין עד לחלוף הסימפטומים השונים, וכך להחמיר את הבעיה המפריעה ו/או מכאיבה לכלב.

כלב מקיא או משלשל מעל שלוש פעמים ביום

כלבים שמקיאים או משלשלים באופן חריג מעל שלוש פעמים, ככל הנראה סובלים מבעיה הנובעת ממערכת העיכול שלהם. ישנם וירוסים וחיידקים שונים העשויים לגרום לתחושות ההקאה, ובעזרת טיפול תרופתי מתאים הניתן ע"י הווטרינר ניתן לטפל בבעיה זו. לעיתים תזונה שאיננה מתאימה לכלב עשויה להתבטא בהקאות ויציאות לא תקינות. לכן ההמלצה היא לרכוש אוכל לכלבים המותאם עבורם, כמו מזון יבש איכותי המכיל את כל אבות המזון וערכים תזונתיים חשובים לבריאות הכלב.

כלב מפרכס ללא שליטה

פרכוסים אצל כלבים עשויים לנבוע משני גורמים שונים – הרעלה או אפילפסיה. כאשר הכלב מתחיל לפרכס ללא שליטה, רגליו וידיו נעות קדימה ואחורה, גופו מתקשח, הוא מתנשף בכבדות ולא מגיב לקריאות אליו, זהו סימן כי הכלב אכל משהו רעיל או שהוא חווה התקף כתוצאה ממחלת האפילפסיה. חשוב להגיע בהקדם האפשרי לבדיקה אצל הווטרינר, כדי שיאבחן את הגורם לפרכוסים ויעניק את הטיפול המתאים. במידה והכלב פרכס כתוצאה מהרעלה, הכלב ישתחרר לביתו עם הנחיות למתן תזונה מותאמת המבוססת על אוכל רפואי לכלבים.

כלב שלא מצליח לתת שתן ו/או צואה

אי יכולת של הכלב לתת שתן או לעשות צואה במשך מספר ימים, מעיד על בעיה רפואית ממנה הוא סובל ולכן יש לגשת לבדיקה אצל הווטרינר. הסיבות לאי התפנות ועשיית צרכים הן רבות ביניהן הימצאות של גוף זר בקיבה, חוסר בפעילות גופנית, שתיית מים בכמות לא מספקת, ערכי סידן או אשלגן נמוכים וגם בעיות אורטופדיות כמו דלקות פרקים. הטיפול המתאים יינתן על פי אבחנו של הווטרינר, כאשר לעיתים מתן תוספי תזונה לכלבים כמו סיבים תזונתיים, סידן ואשלגן יוכלו לעודד את פעילות המעיים ללא צורך במעורבות תרופתית או כירורגית.

כלב אפאטי שלא מגיב לקריאות בשמו

אם הכלב נראה אדיש, עייף מאוד ו"זרוק" במיטתו ללא תגובה לקריאות בשמו מומלץ לקחת אותו לבירור מקיף אצל הווטרינר כדי לשלול בעיה רפואית כזו או אחרת. כלבים אפאטיים ששוכבים במיטתם ללא תזוזה אינם בהכרח כלבים שחווים כאב או מצוקה, אלא יכול להיות שמפאת גילם המבוגר או עייפות רבה כתוצאה מפעילות גופנית גבוהה הם פשוט מעדיפים לשכב לנוח. לפני שממהרים לרוץ לווטרינר, מומלץ לנסות לעודד את הכלב להגיב אליכם באמצעות הצעת חטיפים לכלבים שקשה לסרב אליהם, צעצועים אהובים או ליטופים וגירודים בבטן שיוציאו מהכלב תגובה כלשהי שתפחית את החששות.

הכלב מסרב לאכול ו/או לשתות

כמעט לכל הכלבים יש תיאבון בריא, וברגע שהם שומעים את קערת האוכל שלהם מתמלאת הם מיד מזנקים אליה בשמחה. אחד מהסימנים הבולטים לתחושת כאב ו/או חוסר נוחות ניכרת אצל הכלב, הוא כאשר הכלב מגלה חוסר תיאבון מובהק ומסרב לאכול או לשתות כמו שהוא רגיל בדרך כלל. במידה והכלב מסרב לגעת בקערת האוכל או המים במשך מספר ימים, ובפרט אם נלווה לכך התנהגות אדישה, חוסר שמחה ותגובות לשמו ולצעצועים,  חשוב להגיע לבדיקה אצל הווטרינר בהקדם.

כלב שמתקשה בהליכה

מאפיין ייחודי אצל כלבים הוא האנרגטיות שיש להם, ולכם הם תמיד נראים שמחים ונלהבים במיוחד כשהם יוצאים לטיול היומי שלהם בחוץ. אצל כלבים מבוגרים ניתן לראות כי קשה להם יותר לעשות טיולים ארוכים וממושכים, ולעיתים אף קושי נראה לעין בזמן הליכה איטית ומתונה. הסיבה לכך נובעת ברוב המקרים מדלקת פרקים, ממנה כלבים מבוגרים נוטים לסבול כתוצאה מהזדקנות טבעית של גופם.

הטיפול בדלקת פרקים הוא טיפול תומך בדרך כלל כדי לנסות ולהקל על הכאבים שהכלב מרגיש, ולכן מומלץ לרכוש מגוון מוצרים או אביזרים לכלבים בחנויות המתמחות בכך, כמו לדוגמה מזרן מרופד ונוח שלא ייצור לחץ על מפרקי גופו, רצועות וקולרים כדי לבצע איתו פעילות גופנית מתונה ועקבית, וקערות אוכל בגדלים שונים שיעזרו להשגיח אחר כמויות האוכל שהכלב אוכל, זאת כדי לשלוט במשקל גופו כדי למנוע עומס רב יותר על המפרקים.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.