קורס ספרות לכלבים

מתי הזמן הנכון לקלח את הכלב שלכם?

בני האדם נוהגים להתקלח לפחות פעם אחת ביום. יש כאלו שאפילו פעמיים ביום.
אנו עושים זאת בכדי לשמור על ניקיון וההיגיינה שלנו. אז מה עם הכלב שלנו? האם אנו צריכים לקלח אותו כל יום? האם אנו צריכים לקלח אותו כל שבוע?


בכדי לענות על תשובה זו אנו צריכים לדעת ממה מורכב עור הכלב.
חלק מהעור של הכלב שלנו בנויה משכבת שומן. שכבה זו מגנה על הכלב. אם אנו נקלח את הכלב שלנו בתדירות גבוה מידי ולא לצורך שכבת שומן זו עשויה להינזק ולהיפגע ובכך ליצור גירויים, נזקים ויושב בעור הכלב.
בכדי להימנע ממצב זה עלינו לדעת כל כמה זמן לעשות מקלחת לכלב שלנו.


האם גזע הכלב משנה את תדירות המקלחת

גזע הכלב אינו משנה לנו כל כמה זמן לקלח את הכלב שלנו. מה שאכן משנה לנו הוא סוג פרוות הכלב. כך שישנם מספר קבוצות של כלבים עם פרווה שונה ובכל קבוצה יש כלבים עם פרווה דומה.
ישנם כלבים עם פרווה גסה ומלאה, ישנם עם פרווה דקה ודלילה וישנם כלבים עם פרווה מתולתלת. כך שלכל כלב נעשה מקלחת בתדירות שונה. 

במקרה שבו יש לכם ספק בנוגע לתדירות המקלחת בהתאם לסוג הפרווה, תמיד תוכלו לשאול את הווטרינר שלכם. מדובר על האיש שיסייע לכם עם השאלות שאין לכם תשובה עליהן.

על הדרך בביקור אצל הווטרינר אתם תוכלו לשאול אותו על מתיר קשרים לכלבים או אפילו בושם לכלבים. כל המלצה שתקבלו ממנו עשויה לסייע לכם. בסוף אתם מעמידים את עצמכם לפני סיטואציה לא פשוטה, ולכן אתם צריכים לקבל את כל התשובות לדברים שמעסיקים אתכם. אם החלטתם לקנות גם קוצץ ציפורניים לכלבים, תוכלו לבקש מהווטרינר להראות לכם איך קוצצים את הציפורניים לכלב שלכם – מבלי לפצוע אותו ומבלי להכאיב לו.


תדירות לפי סוג פרווה

 • כלבים בעלי פרווה גסה יש לקלח כל 4 עד 8 שבועות.
 • כלבים בעלי פרוות משי יש לקלח כל 3 עד 6 שבועות. 
 • כלבים בעלי פרווה חלקה יש לקלח כל 8 שבועות. (כלבים אלו זקוקים לשמנים אשר מצויים בפרווה שלהם לכן אין לקלח אותם יותר מידי כדי לא לפגוע בשמנים אלו).
 • כלבים בעלי פרווה קשיחה ודקה יש לקלח כל 4 עד 6 שבועות.
 • כלבים בעלי פרווה מתולתלת יש לקלח כל 6 עד 8 שבועות.

 

כמובן שאם הכלב מתלכלך במידה רבה מאוד יש לשטוף אותו ולא בהכרח חייב שמפו לכלבים.
יש לציין שעלינו לרכוש את סוג השמפו על פי פרוות הכלב ועל פי בעיות בריאותיות שקיימות אצלו במידה ויש. השמפו אמור להועיל בנושא כמו שמפו נגד פרעושים בשילוב עם מסרק לפרעושים, שמפו לעור מגרד ועוד.
בנוסף לכך, יש לציין שבנוסף לסוג השמפו יש לרכוש מסרק לכלב מתאים. יש לשים לב לסוג הפרווה של הכלב ושוב לשים לב אם קיימות בעיות בריאותיות. גם כן המסרק עשוי להועיל ולפתור את הבעיות במידת הצורך תבחרו מסרק לכלבים שמתאים לסירוק הפרווה של הכלב הספציפי שלכם.

 

האם בקיץ מומלץ לקלח יותר את הכלב ?

אין שוני בין עונות השנה. שמנוניות פרוות הכלב והעור של הכלב אינה משתנה בין עונות השנה. אך, אנו נוכל לשים לב יותר שהכלב פחות נינוח בקיץ בגלל החום ובגלל מזג האוויר.
לכן מה שנוכל לעשות למען הכלב במקום מקלחת הוא תספורת לכלב. ניתן לעשות את התספורת בבית או אפילו לקבוע תור אל מספרת כלבים.
בכל מספרה לכלבים יעשו לכלב טיפול מפנק מאוד. שם לא רק יעשו לו תספורת ויקצצו את הפרווה שלו אלא יבדקו האם יש מקומות בהן ניתן לטפח את הכלב כגון לקצוץ לו את הציפורנים עם קוצץ ציפורנים לכלבים כמובן ומקלחת מפנקת לאחר התספורת. לכן חשוב לקחת את הכלב למספרה לאחר כמה שבועות מהמקלחת הקודמת שביצע.

באיזה גיל מומלץ להתחיל לקלח את הכלב ?


מומלץ לקלח את הכלב כמה שיותר מוקדם אך לבצע זאת רק לאחר שסיים את כל החיסונים שהוא צריך לקבל. הסיבה לכך היא שאנו לא רוצים שהגור כלבים שלנו שמערכת החיסונית שלו עוד חלשה יצטנן ויחלה בעקבות המים. לכן אם אתם רוצים שהכלב שלכם יתנקה ויריח טוב תוכלו לעשות זאת באמצעות מגבונים לחים וטלק אשר תוכלו למצוא בחניות לבעלי חיים. בנוסף לכך, בכדי שלכלב יהיה ריח טוב תוכלו לרכוש בושם לכלב אשר ישאיר עליו ריח מדהים.
יתרה מזאת, חשוב לזכור שזאת תהיה המקלחת הראשונה של הכלב ולכן יש לעשות זאת באיטיות והדרגתיות בכדי לא ליצור פחד וטראומה אצל הכלב למקלחות ולמים. 

 

לסיכום


כמו שאמרנו עור והפרוות הכלב מכילים שמנים אשר מגנים עליהם. ברגע שנקלח את הכלב שלנו בתדירות רבה אנו עלולים לפגוע בשמנים אלו ובכך ליצור אצל הכלבים גירודים, עור יבש ופצעים.
כדי שנדע כל כמה זמן לקלח את הכלב שלנו ללא לפגוע בו אנו נצטרך לדעת איזו סוג פרווה יש לכלב שלנו. במידה ואנו לא רוצים להסתבך ניתן ללכת לווטרינר ואו למספרה של הכלב שם בוודאות המומחים ידעו הכי טוב לספר לנו על סוג פרווה הכלב שלנו וכל כמה זמן לקלח אותו.


בנוסף לכך, ממליץ לשאול את המומחה באיזה סוג שמפו להשתמש לפרוות הכלב כך שהפרווה לא תינזק ותיפגע.
בנוגע לגורים יש לזכור שעדיף לא לקלח אותם לפני שביצעו את כל החיסונים שעליהם לעשות בכדי שלא יתקררו במהלך המקלחת לכן עדיף בהתחלה לקלח אותם עם מגבונים וטלק אשר ניתן לרכוש בחניות לבעלי חיים.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

  1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
  2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
  3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
  4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.