קורס ספרות לכלבים

מחלה סופנית לכלב – יש מה לעשות

הלב נשבר כאשר בני משפחתנו ההולכים על ארבע חולים או נפצעים. קשה לנו לראות אותם סובלים, והדחף הראשון שלנו הוא לעשות הכל בשביל לעזור להם להחלים, או לפחות להקל על הכאבים והסבל שלנו. החדשות הטובות הן שרפואת הווטרינריה כיום היא מתקדמת וענפה ביותר, ובמקרים רבים אנו מגלים כי ניתן לעזור לכלב שלנו להתמודד אפילו עם מחלות או פציעות קשות. במקרים אחרים, כאשר אין שום אפשרות להחלמה – אנחנו עדיין לא חסרי אונים, אלא יש לנו בידיים את הכוח לשים סוף לסבל של הכלב האהוב שלנו בצורה העדינה והאוהבת ביותר שניתן לספק לו.

טיפולי חירום ושירותי אבחון לכלבים

לפני שנוכל להחליט בלב שלם כי הגיע הזמן להחליט על המתת חסד לכלבים, חשוב לווטרינר וגם לבעלים להיות בטוחים מעבר לכל ספק שהם מיצו את כל האפשרויות הרפואיות שעומדים בפניהם על מנת לטפל במחלה, או במקרה של מחלה סופנית – לפחות להאריך את חייו של הכלב ככל הניתן בצורה כזו שתשמור על איכות חיים מספקת וכבוד מינימלי לשארית חייו. 

טיפולי חירום לכלבים

דרכי המניעה של תהליכי הנשירה אצל הכלב הינם מגוונים וכוללים פתרונות יעילים וישימים עליהם יש להקפיד, זאת על פי מציאת הגורם המרכזי היוצר את בעיית הנשירה. נשירה טבעית אצל הכלב המתרחשת בעונות המעבר איננה ניתנת למניעה כמובן, אך ניתן למנוע את חוסר הנעימות מהצטברות כדורי פרווה בכל רחבי הבית באמצעות סירוק יומי של פרוות הכלב. הסירוק יאפשר לסלק את הפרווה הנשירה ביעילות, במקום שהיא תיפול על רצפת הבית או הבגדים, וגם ימנע תחושת חוסר נוחות וגירודים לכלב כתוצאה מריבוי פרווה על גופו.

נוסף על טיפוח קבוע ומתמיד בעזרת מסרק ייעודי, ניתן למנוע נשירה הנגרמת כתוצאה מאלרגיה בעזרת יישום תכשירים טיפול מותאמים לכך. טיפות נגד פרעושים או קולרים למניעת טפילים יוכלו לסייע בכך, ויאפשרו למנוע הופעה של מזיקים אלו וסיבות להתפתחות אלרגיה על עורו של הכלב.

אבחון ופתרונות כירורגיים

לאחר ההגעה עם הכלב החולה למרפאה – בין אם מדובר במצב חירום או בתור שנקבע מראש – המטרה הראשונה תהיה לבצע אנליזה מקיפה ולהגיע לאבחון מדויק של שורש הבעיה והמחלה שאיתה מתמודד הכלב. אבחון מקדים נכון מסייע לנו לחסוך מהכלב סבל במהלך הבדיקות עצמן וגם בהמשך, בצורת טיפולים כואבים ומיותרים. צוות המרפאה עושה שימוש בבדיקות כימיות של תוכן הדם, ובהדמיות רנטגן, אולטרסאונד או אנדוסקופיה על מנת לאסוף מידע ולגלות מאיזו מחלה סובל הכלב, האם ניתן לעזור לו וכיצד.

ההחלטה על המתת חסד לכלבים

במקרים מסוימים, לאחר תהליך אבחון מעמיק ולעתים לאחר מספר ניסיונות טיפול שלא צלחו – מגיע צוות המרפאה למסקנה כי האפשרות הטובה ביותר עבור הכלב היא לעבור המתת חסד. חשוב להבין שזוהי איננה החלטה שמתקבלת בקלות דעת מצד הווטרינר או מצד הבעלים, אלא רק כאשר ברור שהכלב חולה באופן סופני וכי הארכת חייו רק תגרום לו סבל מיותר ובלתי נמנע.

אפשרי לבצע המתת חסד בצורה מכבדת ואוהבת!

2 דגשים עיקריים בעת עריכת המתת חסד לכלבים: 

  1. ניהול ההליך בצורה שלא תגרום לכלב שום כאב, פחד או מצוקה אפילו לרגע. 

  2. ניהול תהליך הפרידה של בני המשפחה וכל מי שקרוב לכלב, תוך התחשבות בתחושות המורכבות העולות במהלך האירוע.

לשם כך, מומלץ מאוד לערב בהחלטה וגם בהליך עצמו את כל בני המשפחה שקרובים לכלב ורוצים ללוות אותו ברגע זה. בין אם מדובר בשיחת טלפון או הגעה פיזית למרפאה בעת ההמתה, בין אם ליווי של הכלב בהליך עצמו או ישיבה בחדר הסמוך בעת שהיא מתבצעת. מה שחשוב הוא לשים את צרכי הכלב במקום הראשון ולאפשר לכל המקורבים לכלב להציף את התחושות והקשיים העולים בהם, ולהשתתף בהליך בקרבה המתאימה והנוחה להם. לא מומלץ להסתיר את המצב מהילדים אלא לאפשר להם להשתתף ולהיפרד מהכלב האהוב.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.