קורס ספרות לכלבים

מהם תוספי מזון לכלבים ובאיזה מקרים צריך אותם?

אנשים רבים מספקים לעצמם ולבעלי החיים שלהם המון פעמים תוספי מזון. ישנם כאלו אשר עושים זאת על דעת עצמם וישנם כאלו אשר עושים זאת על יד התייעצות עם רופא, ווטרינר או איש מקצוע מוסמך. אז מה זה תוספי מזון ? למה חלק מהרופאים והמטפלים ממליצים לנו לצרוך תוספי מזון? איזה סוגי תוספים יש והאם כלבים צריכים לצרוך תוספי מזון ?
אז ריכזנו עבורכם את כל המידע הכרחי כדי שתדעו מה זה ולמה אנו ממליצים שכלבים יצרכו תוספי מזון.

מהו תוסף תזונה לכלבים?

תוסף מזון הינו מוצר אשר מכיל ויטמינים, חומצות אמינו, שומנים מינרלים, רכיבי תזונה, רכיבים תזונתיים וכו'. לרוב תוסף מזון מגיע בצורה של כדור, טבליות או משקאות.

אז מי לרוב צורך תוספי אלו?
מי שלרוב צורך את התוספים הינם אנשים או בעלי חיים אשר יש להם חוסר או  באחד מהחומרים החיוניים שהגוף לא יכול לספק. יש לציין שתוסף מזון אינו נחשב לתרופה. 

 

אוכל לכלבים

אז איך תוספי מזון מתקשרים  לכלבים שלנו?
כלבים מקבלים מאתנו אוכל אשר אמור להתאים להם. אך ייתכן שהאוכל לכלבים אשר רכשנו בשבילו לא מספק לו את כל הערכים התזונתיים אשר הוא צריך או ייתכן שהכל שלנו לא סופג את כל הערכים התזונתיים הללו במידה טובה.
לכן, תוספי מזון  משלימים את החסר בגופו של הכלב ועוזרים לנו כבעליו לשמור עליו בצורה הרבה יותר קלה.
אז איזה תוספי מזון לכלבים יש ? אנו נדבר על ארבעה תוספי מזון עיקרים.

 1. שמן דגים-  תוסף מזון זה מכיל אומגה 3 וחומצות שומן. אלו עוזרים ומשפרים את איכות ומראה הפרווה של הכלב. בנוסף לכך תוסף זה עוזר ומקל על אלרגיות בעור הכלב.

 2. פרוביוטיקה- פרוביוטיקה הינם חיידקים אשר נמצאים במערכת העיכול במעיים של יצורים חיים. מטרתם היא לעזור לנו לעכל את האוכל בצורה יותר טובה ויותר איכותית.  חוסר של חיידקים אלו עלול ליצור בעיות במערכת העיכול וליצור שלשולים. ישנם כלבים אשר חיידקים אלו לא עובדים כשורה ואו יש מחסור בחיידקים ובכדי שהם לא יסבלו ניתן לתת להם את תוסף המזון הזה.

 3. גלוקוזמין- גלוקוזמין יעיל בטיפול בבעיות ובדלקות פרקים אצל כלבים. כלבים מבוגרים רבים סובלים מכאבי פרקים ובכדי לעזור להם בכאבים ובדלקות אלו ניתן להביא להם את תוסף זה.

 4. נוגדי חמצון- נוגדי חמצון יעילים לרוב לכלבים מבוגרים. תוסף זה מכיל נוגדנים ווטיטמנים אשר מגנים על הגוף מפני מזיקים אשר גורמים נזק לתאי הגוף. בנוסף לכך תוסף זה עשוי לעזור לכלבים המפתחים בעיות רפואיות רבות כגון בעיות זיכרון, מחלות לב ודלקות.  

את תוספי מזון אלו נכניס למזון הכלב בקערה בשעה שהוא אוכל וכך הוא לא יעשה בעיות לאכול כדור או כמוסה שהוא אינו מכיר.
יש לציין שכמובן ויש עוד המון תוספי מזון לכלבים שלא הזכרנו.

 

חטיפים לכלבים

דרך נוספת לספק תוספי תזונה לכלבים שלנו מבלי שייצר התנגדות לשתות כדור לא מוכר או לשתות משקה שאינו מוכר להם זה להביא להם את הדבר האהוב עליהם וזה חטיף.
במקום שנחשוב דרך יצירתית להביא לכלב את תוסף המזון נוכל להביא לכלב חטיף אשר מכיל את אותם תוספי התזונה.
דבר זה גם יגרום לדבר חיובי גם בטווח זמן קצר וגם לטווח הארוך.
בטווח הקצר הוא השמחה של הכלב הרי הוא קיבל עכשיו חטיף שהוא כל אוהב ושגורם לו אושר רב. לטווח הארוך זה לבריאות שלו אשר חטיפים לכלבים אלו יותר בריאים משאר החטיפים אשר לא מצויים בהם ערכים תזונתיים.

 

ויטמינים לכלבים

מה זה ויטמינים בכלל ולמה הם טובים?
ויטמינים הם תרכובות אורגניות אשר הגוף זקוק להן לתהליכים רבים ונחוצים בגוף. הגוף אינו זקוק לכמות גדולה מאוד של ויטמינים אלא יכול להסתפק בכמות קטנה. אך, חוסר בוויטמינים עשוי להביא לתהליכים קשים ולא טובים בגוף.
הוויטמינים משתתפים בהמון תהליכים כמו בניית כדורי דם, הורמונים, מערכת העיכול, מערכת העצבים ועוד.


בגלל כל אלו חשוב מאוד לצרוך כמות מספקת של ויטמינים. (יש לזכור שישנם ויטמינים שצריכה מוגברת שלהם עשויה להביא לנזקים רבים, לכן יש לקחת כל ויטמין במידה ולא בהגזמה).
כלבים אוכלים בדרך כלל את אותו האוכל שאנו מספקים להם ללא גיוון מיוחד.
ייתכן שהכלב לא מקבל את כל הוויטמינים להם הוא זקוק במנת האוכל שאנו מביאים לו וחשוב מאוד לבדוק אילו ויטמינים האוכל שרכשנו עבור מכיל בכדי שנדע בהמשך האם לכלב עשויים להיות מחסור בוויטמינים.
במידה ויש לכלב מחסור בוויטמינים ניתן לתת לו את הוויטמינים המתאמים. אך, לפני שאנו רצים לחניות בעלי חיים לקנות ויטמינים לכלב שלנו יש להתייעץ עם גורם מומחה אשר יספק לנו מידע ויגיד לנו איזה ויטמינים לקנות כדי שלא נקנה סתם.
מספר דוגמאות לוויטמינים הקיימים ומה צורכם:

ויטמין E- בגוף הכלב והאדם מסתובבים רדיקלים כתוצר לוואי של מטבוליזם תקין. הרדיקלים הללו מזיקים לגוף ופוגעים ברקמות ובתאים, מאיצים סימני הזדקנות ומחלישים את מערכת החיסון. ויטמין E "נלחם" ברדיקלים הללו ומונע ממנו לפגוע בגופו.  

ויטמין K- תפקידו של ויטמין זה הוא ויסות היווצרות קרשי דם. חוסר בוויטמין זה יוצר בעיות במעי, בעיות ספיגה במעי, צריכת תרופות למניעת היווצרות קרשי דם, הרס של פלוראת המעי המגן על המעי ופגיעה לטווח ארוך במעי. 

 

לסיכום


תוספי מזון הכרחיים בחיי היום יום של הכלב שכן הם מועילים לו לחיות אורך חיים בריא יותר במידה והוא אינו מקבל את כל הערכים התזונתיים שהוא מקבל.
תמיד יש לזכור שבמידה ואתם חוששים שהכלב לא צורך את כל הערכים שהוא צריך לצרוך ביום ואו שהוא פיתח תסמינים למחלה מסוימת או תסמינים לחוסר בערכים תזונאים תפנו לגורם מוסמך אשר יעזור לכם ולכלב שלכם. 

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

  1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
  2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
  3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
  4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.