קורס ספרות לכלבים

כמה פעמים ביום צריך להוציא את הכלב לטיול?

שאלה זו מעלה הרבה מאוד מחלוקות בנוגע לכמות הפעמים שיש להוציא כלב לטיול, ולכן ישנן המלצות שונות בנושא הזה כאשר ההמלצה הגורפת היא כמה שיותר ומתאפשר, והכי חשוב שהתדירות לא תהיה פחות מפעמיים בכל יום. ממש כמו שאנו בני האדם זקוקים מפעם לפעם במשב אוויר נעים וחילוץ עצמות, כך גם החברים הכי טובים שלנו זקוקים לזה באופן קבוע.

כל הכלבים חייבים לעשות טיול

כלבים חייבים לקבל את הטיול היומי שלהם בכל יום ובאופן קבוע, גם כלבים שלמעשה מתגוררים במלונה מחוץ לבית ויכולים להסתובב בחופשיות ברחבי הגינה או החצר. לא משנה מה שטח הגינה בה הכלב נמצא ואם הוא קשור או לא – כל כלב מוכרח לקבל את הטיפול והדאגה המתאימים לו הכוללים גם טיולים מחוץ לבית.

גם כלבים שמתגוררים בתוך בית עם חצר אינם יכולים להסתפק רק ביציאה אליה כדי לטייל ולעשות צרכים. היציאה לגינה מהווה עבור הכלב מעין בונוס להשתולל ולשחק בחוץ, ולכן יש להפריד בין זמן יציאתו של הכלב לגינה בבית לבין יציאתו לטיול בחוץ מסביב לשכונה יחד עם בעליו.

טיול עם הכלב – לא רק כדי לעשות צרכים בחוץ

יש בעלי כלבים שמניחים כי יציאה עם הכלב לטיול מחוץ לבית היא לצורך עשיית צרכיו, כך שלא יתאפק זמן רב או יעשה את צרכיו בתוך הבית. נכון כמובן לחשוב כך, אך חשוב לדעת כי זו לא המטרה המרכזית או העיקרית של הטיול. לטיול עם הכלב בחוץ יש חשיבות גבוהה, כיוון שכך הכלב לומד דברים רבים נוספים שיסייעו להסתגל למתרחש סביבו בצורה אידיאלית.

במפגש עם כלבים אחרים ואף בני אדם הוא יסגל התנהגות חברתית ותקשורת נכונה, ובנוסף גם ייהנה מחשיפה אל מגוון ריחות חדשים ולא מוכרים. כלבים מטילים את צרכיהם ברחוב לא באופן מקרי, אלא כך הם מסמנים עבור כלבים אחרים כי הם היו באזור ומשאירים אחריהם ריח ייחודי רק להם. הטיול בחוץ לא נועד רק עבור הכלב, אלא גם עבור הבעלים שלו שלומד ומכיר התנהגויות חדשות לכלב וכמובן גם מקבל זמן איכות יחד איתו.

טיול בחוץ עם גורים

למרות שחשוב לעשות לכל הכלבים טיול מחוץ לבית, יש לבצע הפרדה בין סוג הטיול לגורי כלבים לכלבים בוגרים. גורים קטנים בני כמה שבועות עדיין לא קיבלו את כל החיסונים שיגנו עליהם משלל מחלות שונות, ולכן אין להוציאם לטיולים מחוץ לבית אלא להגדיר עבורם פינה מיוחדת בבית בה יוכלו לעשות את צרכיהם.

לאחר קבלת כל החיסונים ואישור מהווטרינר, יש להוציא את הגור לטיולים מסביב לבית בכל כמה שעות. בדרך הזו הגור לומד להכיר את הסביבה החדשה בה הוא נמצא, וגם מבין כי עליו לעשות את צרכיו במהלך הטיולים ולא בתוך הבית. כיוון שבשלב זה הגור הקטן מסתגל למצב החדש עבורו, אין צורך להוציא אותו לטיולים ארוכים אלא עד שהוא מבצע את צרכיו בחוץ. בהמשך הזמן ובהדרגה ניתן להאריך את הטיולים ולהפגיש אותו עם כלבים אחרים.

טיולים עם כלבים בוגרים

טיולים עם כלבים בוגרים צריכים להיעשות בכל יום ולא פחות מפעמיים ביום, כאשר התדירות האידיאלית והמומלצת היא שלוש פעמים ביום. במהלך הטיול הכלב נחשף לריחות חדשים, מכיר כלבים חדשים או מוכרים ולומד כיצד לתקשר איתם בצורה נכונה ונעימה. כדאי לנצל את זמן הטיול עם הכלב כדי לסגל לו התנהגויות חיוביות, לדוגמה ללמד אותו לעצור לפני מעבר חצייה, לשבת בפקודה גם במהלך טיול או מפגש עם כלב אחר, ועוד דברים נוספים שילמדו אותו כיצד להתנהג גם כשיש אינספור גירויים סביבו.

כמה זמן הטיול צריך להימשך?

כפי שצוין, טיול עם גור כלבים שונים לחלוטין לעומת טיול עם כלב בוגר. משום שכלב בין כמה שבועות או חודשים רק מסתגל לעשיית צרכים בחוץ והיכרות עם סביבתו, משך הטיול איתו לא צריך להימשך יתר על המידה במיוחד כי תדירות הטיולים במשך היום היא גבוהה. לכלבים בוגרים חשוב לערוך טיולים ארוכים של 30-45 דקות לפחות, כך שהכלב יוכל להיחשף אל מגוון גירויים מעניינים שקיימים בחוץ וגם יספיק לפרוק אנרגיה.

מומלץ להתאים את זמן וקצב הטיול על פי דרישתו של הכלב, כך שכלבים צעירים ואנרגטיים יותר יצטרכו טיולים מעט יותר ארוכים, זאת כדי שיצליחו לשחרר אנרגיות רבות ולהשתולל בחוץ במקום שיהרסו דברים בבית מתוך דחף אנרגטי שהם לא פרקו בחוץ. עם כלבים מבוגרים, או כאלו הסובלים מבעיות בריאותיות שונות, יש צורך למתן את קצב ההליכה ולא לזרז ולהלחיץ אותם כדי שיוכלו ליהנות כמה שיותר בזמן הטיול בחוץ.

דברים שחשוב לדעת על טיולים עם הכלב מחוץ לבית

כדי שהטיול יעבור בצורה איכותית ונעימה עם הכלב, חשוב להוציאו רק כשהוא קשור ברצועה על מנת לשמור על בטיחותו. יש להקפיד כי הטיול יתבצע רק על מדרכות, ולהתרחק ככל האפשר מכבישים סואנים העלולים להלחיץ את הכלב ואף לגרום לו לנסות לברוח.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.