קורס ספרות לכלבים

כל סוגי האוכל לכלבים

החברים הכי טובים שלנו שמתהלכים על ארבע זקוקים לאוכל לכלבים איכותי ומזין, בדיוק כמו שאנחנו בני האדם נרצה להכניס לגופנו אוכל משובח. הצורך בתזונה נכונה הוא לא רק טרנד, אלא תורם רבות לתפקוד תקין של כל מערכות הגוף וכך מבטיח איכות ואריכות חיים – ובדיוק כך אנו צריכים לחשוב כשאנו רוכשים סוגי אוכל שונים לכלב שלנו.

כיום ניתן למצוא היצע רחב ומגוון של סוגי אוכל לכלבים, ולעיתים המבחר הגדול יוצר בלבול ואי-ידיעה בנוגע לבחירת סוג האוכל הטוב ביותר לכל כלב. כדי לעשות מעט סדר בנושא, ריכזנו במאמר זה את כל סוגי האוכל לכלבים שניתן למצוא בחנויות המתמחות בכך.

מזון יבש לכלבים

מזון יבש לכלב הינו שק האוכל הגדול שנמכר בחנות חיות ייעודית. ניתן להשיג שקי אוכל בגדלים שונים, כאשר כל אחד מהם מציע תרכובות מזון שונות המכילות חומרי גלם מגוונים – החל מאוכל שמתבסס על דגים או בשר, ועד אוכל המכיל תערובת של חומרי גלם צמחוניים כמו קטניות, אורז, ירקות ועוד.

סוג אוכל זה הינו האוכל היומיומי שעל הכלב לאכול, כאשר כמות האוכל המומלצת מצוינת בפירוט על גבי שק האוכל באמצעות טבלה ייעודית. לרוב הכמות הדרושה שעל הכלב לאכול תקבע על פי משקלו של הכלב, אך במקרים מיוחדים הווטרינר ימליץ על כמות התזונה הדרושה.

מזונות משומרים

סוג נוסף של אוכל לכלבים הינם מזונות משומרים, המגיעים בפחיות אטומות ממש כמו קופסאות שימורים. בנוסף לתוקף הארוך שיש לכל פחית משומרת כזו, סוג האוכל המגיע בפחית הוא רך בהרבה לעומת המזון היבש והקשה שמגיע בצורות וגדלים שונים. המרקם הרך של האוכל מאפשר לכלבים לאכול אותו בקלות ובמהירות, ולכן סוג אוכל זה ניתן לרוב כתוספת לארוחה היומית הקבועה של הכלב.

לעיתים כלבים שמסיבה בריאותית אינם מסוגלים לצרוך מזון יבש, יוכלו לקבל את התזונה הנכונה והטובה ביותר עבורם באמצעות המזון המשומר שהוא קל ללעיסה ולעיכול. ניתן למצוא סוגים רבים של מזונות משומרים המגיעים באריזות שונות, כך שניתן להתאים בקלות לכל כלב את כמות האוכל הדרושה לו. 

חטיפים לכלבים

ממש כמו שאנחנו נהנים מנשנוש חטיפים מפעם לפעם, כך גם הכלבים שלנו צריכים מדי פעם לקבל פינוק טעים שכיף לאכול. סוג אוכל זה נחשב כמזון משלים, והוא איננו מיועד להיצרך באופן קבוע או להחליף את התזונה היומיומית של הכלב. היצע החטיפים לכלבים שקיים בחנויות החיות הוא עצום, כך שניתן למצוא בקלות סוגים שונים של חטיפים טעימים שהכלב ישמח לקבל.

החטיפים השונים משמשים בעלי כלבים רבים כפריט הכרחי בתהליך אילוף הכלב, כיוון שבאמצעותם ניתן להעניק לכלב חיזוק חיובי על פקודות, הוראות ותרגילים שונים שהוא מצליח לבצע. יש לשים לב בזמן רכישת החטיפים כי הם מתאים לגודל הכלב, כיוון שלכל חטיף יש ערך תזונתי אחר נוסף על מרקם שונה שמיועד לסוגים וגדלים שונים של כלבים.

מזון רפואי לכלבים

בנוסף לסוגי המזון השונים לכלבים, ישנם גם מזונות מיוחדים הנחשבים רפואיים. מזון רפואי לכלבים  ניתן לרוב רק לאחר המלצת הווטרינר המטפל, כך לדוגמה כלב שסובל מאלרגיה לאוכל מסוים יצטרך לצרוך רק מזון רפואי ייעודי, או כלבים הסובלים מבעיה של עודף משקל קיצוני יצטרכו לשמור על משקלם ובריאותם, באמצעות צריכה של מזון רפואי מיוחד המכיל כמות נמוכה של אחוזי שומן.

 

כיצד להתאים את סוג האוכל המתאים לכלב?

כפי שניתן לראות, קיימים סוגים רבים של מזונות לכלבים. כדי שתוכלו לבחור את סוג המזון האיכותי והנכון ביותר לכלבכם, מומלץ להתייעץ עם המוכרים בחנות החיות בה אתם מבקרים. חשוב לשים לב לרשימת המרכיבים שיש בכל סוגי המזונות המוצעים, ובמיוחד במזונות היבשים המשמשים כבסיס התזונה העיקרי והקבוע של הכלב.

תוכלו לדעת כי האוכל טוב לכלבכם באמצעות כמה סימנים שניתן להבחין בהם בקלות כמו פרווה מבריקה וחזקה, שיניים לבנות ונקיות, מצב רוחו השמח והחיוני של הכלב וכמובן אם הכלב ישן טוב ואיננו נראה רעב או חסר אנרגיות כדי לשחק. עבור כלבים הסובלים מבעיות בריאותיות שונות, מומלץ להתייעץ עם הווטרינר בנוגע לבחירת סוג האוכל המומלץ לכלב.

דברים נוספים שכדאי לדעת על תזונת הכלב

יש כלבים רבים שפשוט אוהבים לאכול, והרבה. כלבים כאלו הינם בדרך כלל כלבים השייכים לגזעים גדולים כמו לברדור רטריבר לדוגמה, ולכן עבור כלבים עם תיאבון בריא חשוב למתן את כמויות האוכל המוצעות. כמובן שיש לתת להם את המנה היומית הקבועה של מזון יבש, אך להפחית כמה שניתן במתן מזון משלים כמו חטיפים ועצמות העשויים להיאכל במהירות ולהגביר את התיאבון שתמיד קיים.

בנוסף לאוכל איכותי במנות קבועות, חשוב להקפיד על מתן מים טריים ונקיים לכלב באופן חופשי וללא הגבלה. תוכלו להניח קערת מים ייעודית באופן קבוע סמוך למקום מרבצו של הכלב, כך שהוא יוכל לגשת באופן חופשי למים ולשתות מתי שיחפוץ בכך.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.