קורס ספרות לכלבים

טיפים לאילוף כלבים בבית

מעוניינים לשנות את התנהגותו של הכלב כך שיהיה ממושמע ושקט? תוכלו לעשות זאת באמצעות כמה תרגילי אילוף שניתן לעשות לבד בבית. לעיתים אילוף עצמי לא יעבוד באופן מושלם כמו שתכננתם, לרוב בגלל אופיו של הכלב ולא משהו שלא עשיתם כשורה, ואז הברירה תהיה לפנות אל מאלף מקצועי ומוסמך לכך. כדי שתהיו בטוחים שביצעתם את תהליך האילוף כמו שצריך, ריכזנו במאמר זה כמה טיפים לאילוף כלבים בבית שכדאי לנסות.

אילוף כלבים בבית – התמדה היא המפתח להצלחה

במקרה ותהיתם האם אילוף כלבים בבית זה אפשרי, אז התשובה היא בהחלט כן! הסוד הנעוץ בהצלחת הכלב הוא למעשה ההצלחה שלכם בתהליך הזה, או שיותר נכון לומר בסבלנות ובהתמדה שתקדישו לכך. כלבים מטבעם הם יצורים סקרנים, חברותיים וגם ממושמעים. כיוון שהם רגילים לגדול כחלק מלהקה אחת גדולה, הם זקוקים למנהיג שיגיד להם מה מותר ומה אסור לעשות – ולכן באמצעות האילוף ניתן להקנות לכלב הרגלי משמעת והתנהגות מהם כל בני המשפחה ייהנו.

אילוף כלבים באמצעות טון דיבור

בכל רגע בשלבי האילוף זכרו כי עליכם לומר הנחיות ופקודות לכלב בקול כמה שיותר יציב ושקט, אך לשמור על טון סמכותי וחד משמעי. כלבים אינם דוברים בשפת בני האדם, אך הם נבונים מאוד ויודעים לזהות את הטונים של דברים הנאמרים להם. כאשר אתם מבקשים מכלב לשמוע בקולכם, עליכם לשדר לו זאת באמצעות קול סמכותי ושקט.

אם הכלב איננו מבצע את מה שהתבקש ממנו או עושה דבר אסור, זהו הזמן בו עליכם לשנות את טון הדיבור ולגעור בו בקול רם יותר כדי שיבין שטון זה מסמן שהוא לא התנהג כראוי. במידה והכלב ביצע את ההנחיה שנאמרה לו, יש לעודד אותו באמצעות קול שמח ונעים שיבהיר לו כי כך בדיוק צריך לעשות.

למדו פקודות פשוטות

כאמור, כלבים אינם דוברים את שפתנו אך הם מסוגלים להבין את הנאמר להם. פקודות כמו "תביא לי בירה מהמקרר" או "תפתח את הדלת" אולי נראות מגניבות בסרטים, ואף אפשריות לביצוע מצד הכלבים, אך הן דורשות הליכי אילוף מורכבים ורבים יותר.

כדי לבצע איתם את תהליך האילוף הביתי והחשוב, יש לומר להם הנחיות ופקודות פשוטות, קצרות וממוקדות תוך דגש על התנהגות ממושמעת. תוכלו ללמד את הכלב לשבת כשאתם מבקשים ממנו, כאשר בפעם הראשונה הפקודה נאמרת לו בטון שקט וסמכותי במקביל להושבתו היזומה על ידכם. לאחר עידודו בקשו ממנו לבצע זאת שוב, הפעם ללא עזרה מצידכם עד שיתיישב בכוחות עצמו.

בנוסף לתרגול ישיבה יזומה, מומלץ לתרגל איתו התנהגויות שישפרו את המשמעת היומיומית שלו כמו "בוא אליי", "הישאר" וגם "רגלי" במהלך טיולים מחוץ לבית.

אילוף הכלב באופן הדרגתי ועקבי

על מנת שכלבכם יצליח בתרגילי האילוף, וכן גם אתם, חשוב לבצע את התהליך באופן הדרגתי אך יחד עם זאת גם עקבי. הכוונה היא לבצע עם הכלב תרגילים שונים בכל יום, בעדיפות לשעות קבועות אותן הכלב יצפה להתחיל. כדי לא לעייף את הכלב יתר על המידה, הקדישו עד חצי שעה בכל יום לאילוף ,כאשר מרבית הזמן איתו תהיה מוקדשת למשחקים, טיולים ופעילויות מהנות אחרות.

כך תוכלו למנוע מהכלב הרגשה כי תהליך האילוף הינו מתיש וארוך, אלא שגרה מהנה במהלכה הוא לומד חדשים יחד עם זמן איכות עם בעליו. יש לזכור לא להעמיס על הכלב תרגילים ופקודות, אלא לבצע אותן בהדרגה מתרגילים קלים שאותם הכלב יצליח לבצע בקלות, ועד התקדמות לתרגילים מורכבים יותר על פי נכונותו של הכלב.

בצעו תרגולי אילוף במגוון מקומות

כדי להרגיל את הכלב לבצע פקודות והנחיות בכל פעם שאתם מבקשים ממנו, יש לתרגל איתו את שלבי האילוף במגוון מקומות ולא רק בבית לדוגמה. כך הכלב ילמד כי עליו לבצע את הפעולות לא רק בשטח הבית, אלא בכל פעם שבעליו מבקש ממנו לעשות כך. בשלבים מתקדמים של האילוף מומלץ לבצע את התרגילים במקומות שיש בהם הרבה גירויים, כמו ילדים משחקים בגן שעשועים, פארק פתוח, באמצע הרחוב בו עוברים ושבים הולכים וגם בסמוך לכלבים שעושים טיולים בחוץ.

עזרי אילוף שכדאי להשתמש בהם בתהליך האילוף

תהליך האילוף בבית עשוי להיות מורכב, אך יחד עם זאת גם מאוד מאתגר ומעניין עבור הכלב ובעליו. מומלץ להקל על תהליך זה באמצעות שימוש באביזרים ועזרי אילוף ייעודיים לכך, שיסייעו מאוד להחדרת המשמעת הדרושה בכלב. ניתן לרכוש קולרים מיוחדים המומלצים לשימוש בזמן אילוף, נוסף על רצועות חזקות ועמידות המגיעות באורכים שונים למיקסום השליטה בכלב בזמן האילוף.

מתן חטיפים טעימים בשלבי האילוף יכול לתרום רבות לעידודו של הכלב, וכך להעניק לו חיזוק חיובי שיראה לו כי הוא ביצע את המוטל עליו כיאות, וכתוצאה מהתנהגותו הטובה הוא זכה בפרס טעים שהוא ייהנה ללעוס. אם האילוף מתבצע מחוץ לבית, ניתן להניח את החטיפים בפאוץ' מיוחד שייחגר על מתניו של בעלי הכלב שיאפשר אימון נוח יותר.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.