קורס ספרות לכלבים

הקשר בין כלבים לתינוקות

אין דבר יותר מתוק ממראה של כלב ותינוק יחד, במיוחד אם התינוק מתכרבל בתוך פרוותו של הכלב ויחד הם ישנים שינה רגועה ובטוחה. הקשר בין כלבים לתינוקות הוא מדהים! וכן, זה תקף לכל גזעי הכלבים באשר הם, כיוון שכלב מטבעו הוא חיית בית שרגיל לחיות כחלק מלהקה ולכן עבורו המשפחה היא הלהקה שלו עליה הוא יגן וישמור, גם כאשר מצטרף למשפחה תינוק חדש שהוא לא מכיר – אל דאגה, הוא עוד ילמד להכיר אותו כמו שצריך, וייווצר ביניהם חיבור מדהים וקשר חברתי שאין לו תחליף.

כיצד כלבים תורמים להתפתחות התינוק?

תינוק חדש שמגיח לעולם מגיע למקום לא מוכר, ולכן עליו לחקור את סביבתו ולהתפתח בהתאם כדי לפתח מגוון כישורים שונים כמו תפקוד מוטורי, רגשי, שכלי, נפשי ועוד. כדי להקל על תהליך זה, כלבים יוכלו לתרום רבות לכישורי ההסתגלות של התינוק רק מעצם קיומו בבית המשפחה. ידוע כי כלבים מעלים את תחושת הביטחון והרוגע בבית, ואפילו מחקרים שונים הוכיחו כי אנשים שליטפו כלב בתדירות קבועה בכל יום הפחיתו באופן ניכר מלחץ הדם והכולסטרול בגופם, וכך נמנעו מלקבל מחלות לב ומחלות כלליות אחרות.

כאשר כלב גדל ביחד עם תינוק מגיל אפס, התינוק זוכה לגדול יחד עם חבר נאמן שיעניק לו חום ואהבה ללא תנאים, ויקנה לו ערכים חברתיים והתנהגותיים רבים כמו סבלנות, כבוד הדדי, נאמנות ועוד.

חיבור הדרגתי בין תינוק חדש לכלב שנמצא בבית

כשמבינים כי ממש בעוד כמה חודשים תינוק חדש יצטרף למשפחה, חשוב להכין את הכלב לכך לפני ממש כפי שמכינים את הבית לקראת הרגע המרגש. לכל כלב אופי אחר, כך שתהליך ההכנה צריך להיעשות בהתאם לאופיו של הכלב והתנהגותו במצבים חדשים ולא מוכרים. עבור כלבים הנוטים לסבול מבעיות התנהגות ומשמעת, מומלץ להיוועץ עם מאלף כלבים מוסמך כמה שיותר מוקדם כדי שיוכל לעבוד עם הכלב על תרגילי משמעת.

בין אם מדובר על כלב הזקוק לאילוף מקצועי או כלב בעל אופי נוח ורגוע, חשוב לבצע את החיבור בינו לבין התינוק בחדש באופן הדרגתי. יש לזכור כי הכלב התרגל לשגרת חיים מסוימת עם מספר אנשים מסוים בלהקתו (בני המשפחה), כך שהצטרפות של אדם נוסף מהווה עבורו שינוי משמעותי שהוא מוכרח להסתגל אליו.

הרגלת הכלב לתינוק

כדי לסייע לכלב להכיר את התינוק כך שיתרגל לעצם נוכחותו החדשה בבית, מומלץ להציג לו קודם כל את הריח של התינוק. חוש הריח הוא אחד מהחושים המפותחים ביותר אצל הכלב, באמצעותו הוא מתקשר עם סביבתו וכך גם לומד להכיר דברים חדשים בחייו. לאחר הלידה המרגשת, אחד מבני המשפחה ייקח את אחד מפרטי הלבוש שהתינוק לבש וייתן לכלב להריח אותו, עוד לפני שהאישה משתחררת לביתה עם התינוק.

ביום השחרור לבית, יש לזכור כי הכלב לא ראה את האמא למשך מספר ימים כך שהתרגשותו תהיה גדולה, ולכן עדיף שהיא לא תחזיק את התינוק בידיה אלא בסל-קל או בידי בן הזוג. בשלב הבא יש לנהוג על פי אופיו של הכלב וההתנהגות האופיינית והמוכרת לו, וכך להציג לו את הסל-קל עם התינוק בתוכו כדי שירחרח אותו מעט.

הרגלת התינוק לכלב

לא רק הכלב צריך להתרגל לתינוק החדש שהצטרף למשפחה, אלא גם התינוק צריך להתרגל לחיית המחמד שתחיה לצידו שנים רבות. תינוקות מטבעם סקרנים מאוד, לכן יש ללמד את התינוק כבר מגיל קטן כיצד להתנהג לכלב ולאפשר לו לגעת וללטף באופן עדין ומכבד. תינוקות קטנים שכבר מתחילים לזחול ישמחו לנסות ולטפס על הכלב, ולעיתים גם לטפוח על הפרווה, אוזניים, זנב וכל איבר אחר בגופו של הכלב שנראה להם מעניין.

בשלב הזה, או בשלב בו התינוק כבר מבין דברים שנאמרים לו, חשוב להסביר לו כיצד נכון ללטף את הכלב, מה לא נעים לו, איך לשחק עם הכלב, מתי הכלב לא מעוניין לשחק ורוצה לנוח ועוד. מומלץ לעשות הפרדה בין הצעצועים של כל אחד מהם, ובנוסף לא לאפשר לתינוק להפריע לכלב בזמן מנוחה בפינתו הקבועה כדי ששגרת ונוחות הכלב לא ייפגעו.

החשיבות של חיזוק התנהגויות חיוביות

כדי להבטיח קשר איכותי בין הכלב לתינוק, יש להשגיח מקרוב על ההתנהלות של שניהם יחד כבר מגיל הלידה של התינוק. בחודשים הראשונים הכלב הוא זה שיסתגל במשך הזמן לשהותו של בן משפחה נוסף בבית, ולאחר מכן התינוק יפתח הסתגלות בהתאם לאחר שכבר גדל והתחיל לבחון את הנעשה סביבו.

עבור שניהם נדרש חיזוק של התנהגות חיובית שהם מבצעים אחד כלפי השני, כדי לבצע חיבור וקשר טוב ונעים אחד עם השני. לכן כשהכלב מגיע מדי פעם לרחרח את התינוק, יש ללטף את ראשו ואף לתת לו חטיף כדי שיקשר את התינוק כמשהו חיובי. כשהתינוק מתקרב לכלב כדי לחקור אותו, עודדו אותו לגעת בכלב בזמן שאתם מלטפים אותו בעצמכם ומשחקים איתו.

 

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.