קורס ספרות לכלבים

הטסת כלב לחו"ל ובחזרה – בעל כלב? המידע הזה בשבילך

לקראת עונת החופשות, מעברי הדירות והרילוקיישן, השאלה איך להטיס את הכלב האהוב יחד איתנו לטיול הארוך, למקום המגורים החדש או פשוט לחופשה הופכת להיות לגיטימית עבור הרבה מאד אנשים. תהליך הטסת בעלי חיים וכלבים באופן פרטני לחו"ל הוא תהליך מורכב שכדאי לחקור מראש, להבין מה ההשלכות שלו גם מבחינה בירוקרטית וגם מבחינת בעל החיים עצמו ולהיערך בהתאם.

אז מה צריך לדעת על הטסת בעלי חיים ובעיקר כלבים? הנה הדברים החשובים שכדאי לזכור.

אי אפשר בלי לבדוק את הדרישות במדינת היעד

לא כל המדינות בעולם מאפשרות הטסת בעלי חיים בטיסה רגילה. ישנן מדינות שמחייבות לשלוח את הכלב בקרגו ואחרות מונעות הכנסה של כלבים ובעלי חיים אחרים מזנים שונים.

לפני שאתם מתחילים בתהליך בידקו מהם התנאים המבוקשים במדינה אליה אתם נוסעים. במידה ומדובר בחופשה קצרה בלבד, ייתכן שתגלו שעדיף להשאיר את הכלב בפנסיון מקצועי וטוב כאן בישראל ולוותר על כל הבירוקרטיה הכרוכה בהטסת בעלי חיים.

בנוסף, ישנן מדינות שמחייבות להכניס את הכלב להסגר לתקופה מסוימת לאחר הנחיתה, במקרה כזה לא תמיד כדאי להטיס את הכלב, גם כדי למנוע ממנו סבל מיותר וגם מכיוון שתקופת הנסיעה קצרה יחסית.

הכי חשוב להתכונן מראש

הטסת בעלי חיים היא תהליך בירוקרטי ארוך עם מטלות ודרישות לא מעטות ולכן כדאי לקחת בחשבון שההכנה תיערך בין שלושה לארבעה חודשים. ההכנה כוללת הרבה מאד דברים – חיסונים, רכישת כרטיסים, קבלת אישורים, הכנת הכלב עצמו לטיסה ועוד.

מומלץ להתחיל מהתייעצות עם החברה המתמחה שתבנה עבורכם תוכנית פעולה ותעשה סדר בכל המטלות והמשימות הדרושות כדי להטיס את הכלב שלכם לחו"ל.

מה מאפשרת חברת התעופה

אחרי הבירוקרטיה הבסיסית, לכל חברת תעופה יש נהלים אחרים ודרישות משלה בהקשר להטסת כלבים לחו"ל. על פי החוק לחברת התעופה חייב להיות אישור להטסת כלבים באזור המתאים לכך מבחינת תנאי המחייה, הטמפרטורה וזרימת האוויר. במקרים מסוימים, מאפשרות חברות להטיס את הכלב באזור הנוסעים הרגיל במטוס, בעיקר כלבים קטנים עד משקל של 8 ק"ג.

לפני שאתם רוכשים כרטיס טיסה לחופשה שלכם, כדאי לברר מה התנאים שמציעות חברות התעופה השונות ורק לאחר מכן, החליטו אם אתם מטיסים את הכלב ומה דרוש מכם לפני הנסיעה. לכל חברה יש הגדרות ודרישות אחרות גם מבחינת כלובי הטיסה. את כלוב הטיסה אתם מביאים אתכם והוא חייב להתאים לדרישות חברת התעופה.

שאלת החיסונים

חשוב לדעת מראש שהכלב שלכם יצטרך לעבור כמה חיסונים כדי לצאת מהמדינה וגם כדי להיכנס למדינה אליה אתם נוסעים. חבילת החיסונים המוצעת על ידי השירות הוטרינרי על פי החוק כוללת חיסוני חובה ליציאה מהמדינה, חיסונים מותאמים למדינת היעד וחיסונים לקראת הטיסה.

אחרי שתבצעו את החיסונים תצטרכו להביא אתכם את האישורים לכך מהוטרינר לטיסה.

הטסת בעלי חיים היא תהליך בירוקרטי לא פשוט, אבל אם אתם נוסעים לתקופה ורוצים לקחת אתכם את הכלב שלכם, שיספוג את כל החוויות יחד עם כל המשפחה, תוכלו לעשות זאת באמצעות חברה מקצועית שתתמוך בכם ותדאג לתנאים הטובים ביותר.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.