קורס ספרות לכלבים

איך מתמודדים עם כלב שמפחד ממקלחת?

לכל בני האדם ישנם פחדים, הן פחדים גדולים ומפוארים והן פחדים קטנים ומינוריים.
כמו כן, גם לבעלי חיים יש פחדים. לכלב שלנו ישנם המון פחדים.
אחד הפחדים המוכרים ביותר הוא הפחד ממים וממקלחת. ישנם כלבים רבים אשר רואים מים ומבינים שזה הזמן שלהם להתקלח מתחבאים מהבעלים שלהם ונמנעים ממבט בעיניים או ממגע עם הבעלים. אז מה בעצם עלינו לעשות במצב כזה?

איך נדע לזהות שהכלב פוחד ממקלחת?

ראשית כל נצטרך לדעת שהכלב שלנו אכן פוחד ממים. איך נדע זאת? נסתכל על כל הסימנים המקדימים והתנהגויות הרומזות לנו שהכלב שלנו פוחד ממים.


ייתכן שהכלב יהיה מתוח, התנהגות תוקפנית, ריור מוגבר (לא מגירוי מאוכל), אי נוחות, נביחות סתמיות, דיכאון, הפרעות אוכל ותיאבון, נשימה מהירה וכו'.
כאשר נזהה כמה מהסימנים הללו שאנו מנסים לקלח את הכלב שלנו נדע שכנראה הכלב שלנו פוחד ממים. אז איך בעצם נעשה מקלחת לכלב שלנו? 

 

איך מתמודדים עם הפחד ממקלחת?

במקרה וזיהינו שהכלב שלנו פוחד ממים ומקלחת יש לנו שתי אפשרויות. 


הראשונה היא למצוא מספרת כלבים שאליה תוכלו לגשת. בכל מספרה לכלבים הספר והמטפל יוכלו לייעץ לנו מה לעשות ועשויים לתת לנו כמה טיפים מועילים למה לעשות במקרה כזה. המקלחת הראשונה של הכלב היא הכי חשובה מהסיבה שזו תהיה הפעם הראשונה שהכלב שלנו נחשף לדבר כזה. לכן בכדי למנוע מהכלב שלנו טראומה אנו ממליצים לעשות זה עם מישהו מומחה בכדי לא לפגוע בכלב שלנו לטווח ארוך.


בנוסף לכך, אם הכלב שלנו כבר במספרת כלבים ניתן לבקש מהספר והמטפל לעשות תספורת לכלב שלנו בכדי שלא רק יהיה עם ריח נקי אלא גם יהיה אסטטי, נינוח ונעים יותר. 


יתרה מזאת, תוכלו להיחשף במספרה להמון פריטים חשובים ובריאותיים לכלב שלכם שלא חשבתם שעשויים להועיל לכלב שלכם כגון, קוצץ ציפורנים לכלבים, מסרק לפרעושים, בושם לכלבים, שמפו מיוחד לכלב, קוצץ ציפורניים לכלבים ועוד.


לפני שאנו נוסעים למספרה אנו יכולים לבצע עוד מספר פעולות שיעזרו לנו להכניס את הכלב למספרה ללא פחד וחשש. מה שעלינו לעשות זה לחשוף את הכלב שלנו לרעשים אשר עשויים להיות במספרה כמו פתיחת ברז מים, רעש של פן, רעש של מספרים חותכות, רעש של מכונת תספורת ובעצם כל רעש אשר עשוי להימצא במכוני תספורות.


במקרה ואין באפשרותכם לקחת את הכלב למספרה במקלחת הראשונה שלו או שאינכם רוצים זאת אתם יכולים לבצע את המקלחת בבית שלכם. וזו האפשרות השנייה.


במקרה זה עליכם להראות לכלב שלכם נינוחות ועדינות ושאין לו ממה לפחד מהמים. זה לא אומר להכניס אותו ישר למים בבת אחת. אלא לעשות את כל התהליך באיטיות והדרגתיות.


דבר ראשון נכניס את הכלב למקלחת ולאמבטיה על ידי גירוים כמו חטיפים ופרסים. לאחר שהכלב צלח את השלב הזה נביא לו פרס וחיזוקים כדי שיבין שההתנהגות שהוא למד עכשיו הינה חיובית ושאנו רוצים שהוא יחזור עליה.


לאחר מכן נחשוף את הכלב למים. נשפריץ על הכלב שפריצים קטנים ונחשוף אותו למים שיראה שהם אינם מזיקים לו אלא מועילים לו. יש לזכור שאסור לנו להשפריץ לכלב על העיניים ועל האוזניים בכדי לא להזיק לו ולגרום לו לנזקים עתידיים. 


במקרה והכלב שלכם נמנע בכל זאת להיכנס לאמבטיה ולהתחיל את תהליך החשיפה למים במקלחת ישנה אפשרות נוספת. אתם יכולים לקחת את כלבכם לטיול. על הטיול להיות בסביבת מים כמו ים, אגמים ונחלים שם הכלב יוכל להכניס את רגליו למים. במצב זה תכנסו עם הכלב למים ותראו לו שמים אינם מזיקים לכם. כאשר הכלב יראה שאתם במים ושהמים אינם פוגעים בכם הוא יבין שאין לו ממה לחשוש ויהיה לכם הרבה יותר קל לבצע את התהליך. 

 

פחדים הקשורים למקלחת

לאחר שהצלחנו לחשוף את הכלב למים הוא עלול להראות לכם עוד פחדים ואתם תצטרכו להתמודד עם הקשיים והפחדים החדשים שלו. 


אחד האתגרים עשוי להיות חפיפת הכלב שלכם וסירוקו. פעולה שעושיה להיות לא נעימה לכלב אם לא עושים זאת נכון.
במקרה והכלב שלכם נמנע מהחפיפה שוב עליכם לחשוף אותו לחומר החדש הזה בהדרגתיות. לתת לו להריח את השמפו ולהראות לו שהוא ידידותי אליו ולא יפגע בו. (לא לתת לכלב לאכול את השמפו כדי לא לפגוע בו).
יש לזכור שעלינו לרכוש שמפו לכלבים ולא להשתמש בשמפו של בני אדם או של תינוקות. 


הסיבה לכך היא שלכלבים יש עור עם שכבת שומן המגנה עליו ובכל מקלחת יורדת השכבת שומן הזו מעורו דבר שעשוי לגרום לעור הכלב להיות מגורה ויבש. לכן עלינו להשתמש בשמפו מיוחד לכלבים כמו שמפו ריחני, שמפו נגד פרושים, שמפו לגורים וכו'.
ייתכן שלאחר המקלחת ולאחר שתייבשו את הכלב ותרצו לסרק אותו בכדי להבריש את פרוותו הכלב יברח, ויתנגד לפעולה כיוון ששוב זו תהיה הפעם הראשונה שהוא נחשף לפעולה זו. לכן עליכם להתחיל להבריש את גופו ולחשוף אותו לפעולה הזאת בהדרגתיות, ניתן להתחיל מגב הכלב שם הרגישות של הכלב נמוכה יחסית לשאר גופו ובכך להרגיל אותו למגע המסרק. 


חשוב לזכור שאת פעולת הסירוק אנו עושים בעדינות כיוון שהכלב עלול להיכנס להיסטריה ולהתנגד ולהיפצע דבר שאנו לא רוצים שיקרה.
ישנן כמה סוגים של מסרקים לכלבים כמו מסרק לכלבים רגיל, מסרק שהוא גם מתיר קשרים לכלבים ומסרק נגד פרושים. כל אלו ניתן לרכוש במספרות וחנויות לבעלי חיים.


לסיכום


ייתכן שהכלב שלכם יפחד ממספר דברים הקשורים למקלחת ממש כמו שבני אדם פוחדים ממספר דברים.
עליכם לחשוף את הכלב שלכם למים כבר בגיל צעיר בכדי למנוע מהפחד שלו לגדול והכי חשוב לעשות זאת בעדינות, רוגע והדרגתיות כדי למנוע מהכלב טראומות מיותרות. 



 

לחצו כאן לעוד טיפים מצילי חיים לרחצת כלבים

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.