קורס ספרות לכלבים

איך לקלח כלב? טיפים מצילי חיים לרחצת כלבים

כידוע לכולם כלבים זו חיה שאוהבת להשתולל ולהתפלש בהמון מקומות שאנו בני- האדם פחות אוהבים. בגלל ההתפלשות של הכלבים הם מתלכלכים ורוב הפעמים נדבק אליהם ריח לא נעים שאותו הם מביאים לביתנו.
אנו אשר רוצים לשמור על הכלב שלנו ועל ההיגיינה שלו צריכים לעשות מקלחת לכלב ולנקות אותו.
לכן, אספנו לכם כאן כמה טיפים מצילי חיים בשבילכם ולכלב שלכם.

אז איפה הכי כדאי לקלח את הכלב?


אם אימצתם כלב ממש לאחרונה ואתם רואים שאתם לא מצליחים להכניס את הכלב לאמבטיה בבית שלכם אנו ממליצים לכם פשוט להגיע לכל מספרת כלבים, שם ישמחו לסייע לכם.

במספרת כלבים הספר ילמד אתכם את השיטות הכי טובות איך לגרום לכלב פחות לפחד מהמים ואיך לגרום לו להתקלח בשמחה רבה.
בנוסף לכך, אתם עשויים למצוא בכל מספרה לכלבים המון פריטים אשר עושים לעזור לכם לדאוג יותר טוב לניקיון ואסתטיות הכלב שלכם כגון מסרק לכלבים, מסרק לפרעושים, מתיר קשרים לכלבים, קוצץ ציפורניים לכלבים ועוד.


יתרה מזאת, אם אתם כבר במספרה למה שלא תעשו תספורת לכלב שלכם ותגרמו לו ליותר נוחות עם כמות השיער הגדלה עליו.


אם אינכם רוצים לקחת את הכלב למספרה במקלחת הראשונה שלו עשו זאת בעצמכם בבית אך יש להתייחס למקלחת הראשונה של הכלב כאל לימוד התנהגות פעם הראשונה. אנו ממליצים לחזק את הכלב בחטיפים ופרסים על כל פעולה חיובית שהוא עושה אם זה להיכנס למקלחת, להיכנס לאמבטיה וכדומה.

 

כל כמה זמן נהוג לקלח את הכלב?

העור של הכלבים הוא לא כמו שלנו בני האדם. יש לכלבים שכבת שומן שאם אנו נקלח אותו בתדירות גבוה מאוד שכבה זו עלולה ועשויה להינזק ולגרום לגירוים וגירודים לא נעים של הכלב.
לכן אנו ממליצים לקלח את הכלב על פי סוג הפרווה שלו שאכן גם היא משפיעה רבות על הריח של הכלב.


אם לכלב שלכם ישנה פרווה הדומה לפרווה של פודל אנו ממליצים לקלח אותו כל 6-8 שבועות במקרה ולכלב ישנה פרווה גסה או חוטית אנו ממליצים לקלח אותו כל 4-6 שבועות. אם לכלב ישנה פרווה כפולה ועבה אנו ממליצים לקלח אותו כל 4-8 שבועות. לכלבים בעלי פרווה חלקה אנו ממליצים לקח אותו פעם ב- 8 שבועות.
בנוסף לכך, יש צורך לבדוק איזה סוג שמפו אנו משתמשים כדי לרחוץ את הכלב שלנו. את זה נרחיב בהמשך.

מה עושים אם הכלב מפחד ממים?

כמו בני- אדם אשר להם יש פחדים גם לכלבים יש פחדים.
אחד הפחידים השכיחים ביותר הוא הפחד ממים. אז מה עלינו לעשות במקרה כזה.
קודם כל עלינו להבין שבאמת הכלב פוחד ממים. נראה שהכלב ממש נמנע להתקרב למים שהצינור משפריץ, הכלב עשוי לבכות וליבב כאשר אנו נקרב אותו למים ולכן בכדי למנוע ממנו טראומה נניח לו ונעשה זאת בהדרגה.


כל צעד שאנו עושים כדי שהכלב יראה שהמים לא פוגעים בו יהיה באיטיות ובהדרגה.
בשלב הראשון נכניס את הכלב למקלח ונביא לו פרס על ההתנהגות החיובית. לאחר מכן, שנראה שהכלב מגיב בחיוביות ובאנרגיה טובה אנו יכולים להשפריץ עליו מעט מאוד מים ולראות אותו מתרגל למים ולראות שהוא פוחד. כמובן שבשלב זה אנו נביא לו עוד פרס וחטיף על ההתנהגות החיובית הזו. כך אנו נרגיל את הכלב למים ונראה לו שאין לו מה לפחד.


יש לציין שאנו עושים את הכל בעדינות ולא בכוח בכדי למנוע מהכלב טראומה.
דבר נוסף שניתן לעשות בכדי להפיג את הפחד של הכלב מהמים הוא לקחת אותו לים. בים ניתן לשחרר את הכלב ולרוץ איתו בקרבת המים ולהיכנס טיפה למים בכדי שיראה שהכל בסדר גמור. כמובן שלהיכנס לעומק על גבול הטעם הטוב. 


האם יש צורך בשמפו מיוחד לכלבים?


לאחר שהכלב עבר את שלב הפחד של המים ונכנס למקלח איך נדע איזה שמפו לכלבים  לבחור:

דבר ראשון והכי חשוב. אסור להשתמש בשמפו של בני אדם על הכלב. לכלבים מיצרים שמפו מיוחד לסוג העור שלהם ומגוון רחב של סוגים. כמו אצל בני אדם שיש שמפו נגד קשקשים, שמפו לשיער יבש, שמפו לשיער מתולתל גם לכלבים יש מגוון רחב של שמפו. ישנו שמפו נגד פרעושים, שמפו להתרת קשרים, שמפו מנטרל ריחות, שמפו לגורים וכו'.
יש לזכור שככל שהשמפו יותר איכותי כך הוא מסיר פחות שכבת שומן בעור הכלב ופחות פוגע בכלב שלנו.
המלצה נוספת היא בושם לכלבים. כמו שאנו בני האדם מתיזים על עצמנו בושם אז גם לכלבים יש בושם. הבושם לא פוגע בכלב ואף נותן לו ריח טוב ונעים. כך נוכל לשמור יותר על שמנונית העור של הכלב שלנו ולקלח אותו פחות.

 

איך לקלח את הכלב שלכם? כל השלבים 

 1. שלב ראשון כמו שאמרנו מקודם נכניס את הכלב בעדינות וברוגע למקלחת ולאמבטיה ונגרום להיות בנוחיות ולא בלחץ בכדי למנוע ממנו טראומה. ברגע זה ניתן לתת לו חטיף או פרס אחר. 
 2.  בשלב השני נמלא קצת את האמבטיה במים חמימים ולא חמים מידי כדי לא ליצור כוויות בכפות רגליו של הכלב. 
 3. ברגע זה ניתן להשפריץ מעט מים על הכלב בכדי להרגיל אותו למים ולהחזיק אותו בכדי לא יחליק ויפגע. כמובן שי שלחזק את הכלב בחיזוקים חיובים ופרסים. (חשוב לזכור שלא להשפריץ מים לתוך אוזניו ועיניו)
 4. לאחר שהכלב רטוב ברובו ניתן לעשות את גופו בשמפו המיוחד שברשותנו באופן יסודי. (אין לשים שמפו על עיניו ואוזניו)
 5. לאחר מכן לשטוף את הכלב ביסודיות מבלי להשאיר מים על גופו בכדי למנוע גירודים בעורו.
 6. לאחר מכן נייבש את הכלב כמו שצריך ונסרק אותו כדי למנוע קשרים. לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

  1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
  2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
  3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
  4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.