קורס ספרות לכלבים

איך למנוע נשירה בכלבים?

כל בעלי הכלבים נתקלים בבעיה שחוזרת על עצמה בכל עונת מעבר – נשירת שיער מוגברת ומטרידה שמלכלכת את כל הבית, וכמובן גם את הבגדים של כל בני המשפחה. לרוב הכלבים יש פרווה נשירה, אך לכלבים בעלי פרווה ארוכה יותר הנשירה ניכרת יותר ומהווה מטרד של ממש לפחות במשך כמה חודשים בשנה.

הפתרונות למניעת נשירת שיער בכלבים הם מגוונים ורבים, אך כדי למצוא את הפתרון היעיל ביותר לכך יש להבין מהם הגורמים להיווצרות נשירת השיער בכלבים.

מהם הגורמים לנשירת שיער בכלבים?

 • גורמים טבעיים – תפקיד הפרווה אצל הכלב הוא להעניק לו הגנה מיטבית מפני מפגעים סביבתיים שונים כמו תנאי אקלים, חבלות ושריטות, עקיצות וגם כדי לווסת את חום גופו בהתאם לכל עונה. משום כך פרוות הכלב נושרת ומתחלפת בעונת המעבר כדי להעניק פרווה דלילה בקיץ, ואילו בחורף הפרווה תהיה סמיכה וצפופה יותר.

 • גורמים אלרגניים – נשירה יכולה להתרחש גם כתוצאה מתגובה אלרגית בגופו של הכלב, כאשר לרוב האלרגיה מתרחשת בגלל עקיצות פרעושים המגבירים את תחושות הגרד ולכן הפרווה נושרת כתוצאה מגרד חוזר ונשנה.

 • גורמים תזונתיים – כלבים הצורכים מזון שאינו מותאם לכלבים עשויים לסבול מחוסר באיזון הוויטמינים והמינרלים בגופו, דבר העשוי לגרום להתפתחות נשירה מוגברת.

 • גורמים נפשיים – יש כלבים הסובלים מתחושות לחץ וחרדה כתוצאה משינויים שהתרחשו באורח חייהם כמו מעבר דירה, פרידה מבן משפחה קרוב ועוד. נוסף על בעיות התנהגות, התחושות הנפשיות של הכלב עשויות להתבטא גם בנשירה קיצונית של פרוותו.

 • גורמים רפואיים – לעיתים נשירה מוגברת בפרוות הכלב יכולה להעיד על בעיות רפואיות המחייבות אבחון וטיפול מתאים, זאת כתוצאה מבעיות הורמונליות או בעיות במערכת החיסונית המשפיעות על איכות גדילת הפרווה.

כאמור, ישנם גורמים רבים המשפיעים על נשירת השיער של הכלבים, אך יש להבחין בין נשירת שיער טבעית וסטנדרטית, לבין נשירה קיצונית הגורמת ליצירת קרחות על גבי גופו של הכלב. מצב זה דורש אבחנה מקצועית אצל וטרינר מומחה כדי לטפל בבעיה, וכך גם למנוע בעיה חמורה יותר העלולה לגרום אי-נוחות וכאבים לכלב.

מניעת נשירה לכלב

דרכי המניעה של תהליכי הנשירה אצל הכלב הינם מגוונים וכוללים פתרונות יעילים וישימים עליהם יש להקפיד, זאת על פי מציאת הגורם המרכזי היוצר את בעיית הנשירה. נשירה טבעית אצל הכלב המתרחשת בעונות המעבר איננה ניתנת למניעה כמובן, אך ניתן למנוע את חוסר הנעימות מהצטברות כדורי פרווה בכל רחבי הבית באמצעות סירוק יומי של פרוות הכלב. הסירוק יאפשר לסלק את הפרווה הנשירה ביעילות, במקום שהיא תיפול על רצפת הבית או הבגדים, וגם ימנע תחושת חוסר נוחות וגירודים לכלב כתוצאה מריבוי פרווה על גופו.

נוסף על טיפוח קבוע ומתמיד בעזרת מסרק ייעודי, ניתן למנוע נשירה הנגרמת כתוצאה מאלרגיה בעזרת יישום תכשירים טיפול מותאמים לכך. טיפות נגד פרעושים או קולרים למניעת טפילים יוכלו לסייע בכך, ויאפשרו למנוע הופעה של מזיקים אלו וסיבות להתפתחות אלרגיה על עורו של הכלב.

אביזרים לכלבים שיסייעו למנוע את הנשירה

 • מסרק לכלבים – פעולת הסירוק היא חשובה ביותר בכדי למנוע התפתחות של נשירה מוגברת אצל הכלב, ובמיוחד אם הגורם לנשירה הוא עונתי כתוצאה מעונת המעבר. יש לרכוש מסרק ייעודי לכלבים המאופיין בשיני מסרק קצרות וצפופות, שיאפשרו סירוק מהיר וקל וכך גם הסרה יעילה יותר של פרווה נשירה שצריכה לרדת מגופו של הכלב.

 • שמפו לכלבים נגד נשירה – במצבים בהם הכלב סובל מנשירה מוגברת וקיצונית במיוחד, מומלץ להשתמש בשמפו מיוחד נגד נשירה המיועד לכלבים. השמפו מכיל תרכובת של חומרים טבעיים בעלי תכונות המחזקות את הפרווה כמו ויטמין סי, שמן קיקיון וכן גם מינרלים המסייעים לשמור על בריאות וחיוניות הפרווה.

 • תכשירים למניעת פרעושים וקרציות – נשירה כתוצאה מתגובה אלרגית לעקיצות פרעושים תוכל להימנע בעזרת תכשירים ייעודיים לכך. ניתן לרכוש קולרים, אמפולות וכן גם כדורים הניתנים לכלב דרך הפה ומעניקים הגנה מלאה לעורו מפני היטפלות של פרעושים וקרציות. תכשירים אלו יעילים גם לצורך טיפול מניעתי להופעת מזיקים, וכן גם כטיפול אפקטיבי לאחר התפתחות האלרגיה בעורו של הכלב.

 • תוספי תזונה לכלבים – כאשר נשירת פרוותו של הכלב מתרחשת כתוצאה מחסר תזונתי תקין, הטיפול המתאים לכך יהיה לרוב תזונה ייעודית בשילוב של תוספי תזונה חיוניים להשלמת הוויטמינים והמינרליים החסרים בגופו של הכלב. תוסף תזונה מסוג אומגה 3 יסייע להזין את העור ולרכך את הפרווה וכך לחזק אותה.

למה חשוב להקפיד על שגרת טיפוח קבועה לכלב?

על ידי אימוץ של שגרת טיפוח קבועה לכלב ניתן למנוע היווצרות גורמים שונים העשויים להשפיע על פרוותו, וכך למנוע נשירה והתקרחות כתוצאה מאיבוד פרווה מוגברת. מומלץ לשלב יחד עם פעולת הסירוק ותכשירים ייעודיים למניעת טפילים גם תהליך טיפוח מקצועי הכולל תספורת ומקלחת. התספורת תאפשר קיצוץ והסרה של פרווה נשירה שתמנע כובד על עורו של הכלב, והמקלחת תשמור על ניקיון הפרווה והעור וכך גם תמנע היווצרות של גורמים שליליים שיגרמו לנשירה.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

  1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
  2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
  3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
  4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.