קורס ספרות לכלבים

איך לחנך גור כלבים?

אם החלטתם להכניס לביתכם גור כלבים מתוק וקטן, דעו כי כעת אתם מהווים את התא המשפחתי הכי קרוב אליו ולכן עליכם מוטלת האחריות לחנך אותו כראוי. כל כלב צריך לדעת את מקומו בבית וכיצד עליו להתנהג עם כל בני המשפחה, זאת כדי שההתנהלות בבית תהיה מיטבית ונעימה לכולם. גור כלבים קטן זקוק להדרכה והנחייה רצופה ומסודרת כבר מרגע כניסתו לבית, כאשר הסוד המרכזי להצלחת התהליך הוא התמדה.

יצירת סביבה בטוחה ונעימה לגור הכלבים

לפני שמתחילים לחנך את הכלב להתנהגות הראויה ביותר, חשוב קודם כל לייצר עבורו סביבה אופטימלית ונוחה שירגיש בה בטוח ומוגן. כלבים מבינים את כל מה שמתרחש סביבם, ולכן ברגעיו הראשונים של הגור בביתכם הוא יחוש מעט לחוץ ומאוים ויגיב לכך בהתאם. כדי להפיג מעט את החשש שלו דאגו לעטוף ולחבק אותו, ולנסוך בו כמה שיותר תחושת ביטחון כדי שירגיש מוגן לידכם.

עזרו לו לאט לאט להיחשף לעולם החדש שסביבו, כך הוא ילמד להכיר את בני המשפחה והסביבה בה הוא גדל ויפתח הרגשת ביטחון ורוגע מהמקום בו הוא נמצא. ניתן ומומלץ לחשוף אותו לכלבים אחרים, אך חשוב לוודא כי אלו כלבים מחוסנים ולא תקיפים.

תיחום פינה ייעודית לגור הכלבים

כדי לשמור על הגור, וגם למעשה להעניק לו סביבה כמה שיותר בטוחה עבורו, יש לתחום אזור מסוים בבית בו הוא ישהה כאשר מקום זה ישמש אותו למנוחה, משחק, שינה וגם עשיית צרכים. במשך הזמן הגור ילמד כי זה המקום הייעודי עבורו, וכך יתרגל כי יש לו פינה מסוימת בבית בה הוא יכול להרגיש בנוח. חשוב להרגיל את הכלב לאזור התיחום בהדרגה, כדי שירגיש נוח במקומו החדש ולא יחוש שזה עונש או חרדה כשאתם לא בבית.

חינוך למשמעת

עליכם ללמד את הכלב כיצד להתנהג בבית, מה מותר ומה אסור וכך לסגל לו התנהגויות רצויות וטובות עבור כל בני המשפחה. מומלץ כבר מהרגע הראשון להראות לו מה אתם מרשים לו לעשות, ואילו דברים אסור לחלוטין כמו לדוגמה עלייה על ספות ומיטות, ישיבה לידכם בזמן הארוחה המשפחתית ועוד. בהתחלה תרגלו אתו פקודות בסיסיות כמו "שב", "הישאר", "בוא אליי" בנוסף לפעולות כיפיות שתלמדו אותו לעשות כמו גלגול על הגב, קפיצה ועוד. בהמשך, ולאחר ביסוס פקודות ראשוניות, תוכלו להראות לו אילו כללים חלים עליו בבית וכיצד עליו להתנהג.

יש כל מני שיטות לאילוף למשמעת, חלקם כוללות חטיפים מיוחדים לכלבים

חינוך למניעת רכושנות

ההתנהגות הטבעית של כלבים היא לרוב רכושנות, כיוון שהם רגילים כי מה ששייך להם הוא רק שלהם. כאשר הכלב תובע רכושנות על חפץ כזו או אחר, הוא עשוי להגיב כלפיכם באיום מורגש במידה ותנסו לקחת זאת ממנו כמו נהימה, חשיפת שיניים ואף נשיכה. כדי למנוע התנהגות רכושנית זו אצל הכלב, יש לחנך את הגור כבר בהתחלה ולהרגיל אותו לשחרר חפץ שהוא משחק איתו, או אפילו למגע שלכם על גופו. מומלץ להשתמש בחטיפים שונים וטעימים כדי לעודד את הכלב, וללמד אותו בצורה חיובית להתנהגות טובה מצידו.

חינוך הגור להימנע מנשיכות

כלבים שנושכים הם למעשה כלבים שלא חונכו להימנע מכך, כיוון שפעולה זו הינה פעולת מגננה בה הכלב משתמש כדי להגן על עצמו. כשזה מדובר על גורים, נראה כי הנשיכות שלהם חלשות ואינן מזיקות אך כשהם יגדלו הם עשויים ללמוד כי התנהגות זו לגיטימית – וכך ימשיכו לנשוך את בעליהם ולגרום לכאבים ואף פציעות לא נעימות. משום כך חשוב לחנך את הגור כלב בשלב מוקדם להימנע מנשיכות, כך כשהכלב יגדל הוא יהיה מודע לנשיכותיו וכוחו ויידע כיצד למתן אותן בהתאם כאשר הוא משחק עם בעליו.

חינוך לעשיית צרכים

ממש כמו תינוקות רכים, גם גורי כלבים אינם יודעים לשלוט בעשיית צרכיהם בגיל קטן ועשויים לתת שתן וצואה בכל רחבי הבית! מה עושים? פשוט מחנכים את הגור היכן לעשות את צרכיו, כאשר סבלנות והתמדה הם המפתח להצלחת תהליך זה. כיוון שלא מומלץ להוציא גורים קטנטנים מחוץ לבית לטיולים, כיוון שהם לא מחוסנים באופן מלא שיגן על מערכת החיסון שלהם, חשוב בהתחלה להגדיר להם מקום ייעודי בבית בו הם רשאים לעשות את צרכיהם.

ניתן לפרוש עיתונים או משטחים מיוחדים הסופגים את הצרכים, ולאסוף את הלכלוך מיד לאחר שהכלב סיים את ענייניו. כדאי לזכור כי כלבים אינם אוהבים לישון או לאכול במקום בו הם עושים צרכים, לכן המטרה של חינוך לעשיית צרכים היא אידיאלית עבור הגור הקטן וגם עבורכם.

לאחר שהכלב התחסן, יש להוציא אותו לטיולים רגליים כדי שילמד לעשות את צרכיו בחוץ בזמני הטיול שלו. גורים קטנים לא מסוגלים להתאפק זמן רב, לכן בהתחלה חשוב להוציא אותם בכל כמה שעות כדי למנוע פספוסים בתוך הבית. מומלץ לחזק את התנהגות הגור לעשיית הצרכים בזמן טיול על ידי מתן חטיפים ועוגיות, שיעודדו אותו להמשיך כך.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.