קורס ספרות לכלבים

איך להתמודד עם ריח רע לכלבים?

כלב הוא תוספת נהדרת למשפחה – הוא שמח תמיד וכך מצליח להעלות את המצב רוח שלכם, הוא גורם לכם לצאת כמה פעמים ביום לטייל בחוץ, הוא עוזר לכם ללמוד מה החשיבות של סבלנות והתמדה, והוא פשוט חיה מתוקה שתמיד מרעיפה אהבה ללא תנאים! כדי שתוכלו ליהנות מהכלב כמו שצריך, עליכם לדאוג לו למקום בטוח ואוהב להיות בו, וכמובן לדאוג לבריאותו כיוון שהוא לא יכול לומר לכם כשמשהו לא כשורה.

לרוב בעלי כלבים יכולים לזהות בקלות רגעים בהם כלבם איננו חש בטוב, כיוון שהתנהגותו משתנה ונראית אחרת, ולעיתים גם סימנים אחרים יכולים לסייע להבין זאת כמו ריח רע שנודף מהכלב ללא כל סיבה. כמובן שאם הכלב שיחק בחוץ וחזר עם פרווה רטובה ובוץ שדבק בפרוותו, הסבירות גבוהה כי הוא ידיף ריח מעט רע כתוצאה מהלכלוך שדבק בו. אך במידה ומדובר בריח רע שיוצא מהכלב ללא גורם מוכר והסבר הגיוני, חשוב להבין מדוע זה כך כדי למנוע את אי-הנעימות לכם וגם לכלב וגם לטפל במקור הבעיה.

ריח רע מכלבים – יש דבר כזה?

קודם כל יש להדגיש כי לכלבים יש ריח, ממש כמו שלנו בני האדם יש ריח טבעי המופרש מבלוטות הזיעה. לכל כלב יש ריח שונה אותו הוא משאיר אחריו במהלך טיולים בחוץ לדוגמה, כך שכלב אחר יעבור באזור ויריח זאת יידע כי אותו כלב היה כאן. כיוון שכלבים מתקשרים בעזרת ריח, זהו מאפיין חיוני לכל אחד מהם. יש אנשים שאינם מסוגלים לשאת ריחות של כלבים, ולעומתם כאלו שכלל לא מריחים זאת  – אבל ריח רע מכלבים לא צריך להיות דבר טבעי, וכאשר יש ריח כזה מהכלב צריך להבין מה הגורם לריח ואיך להתמודד עם זה.

ריח רע מהפרווה

הפרווה מכסה את מרבית גופו של הכלב, והיא משמשת אותו להגנה מיטבית על עורו. ישנם כלבים בעלי פרווה קצרה ודקה, ולעומתם כלבים שיש להם פרווה עשרה, סמיכה וצפופה מאוד. כאשר מריחים ריח לא נעים היוצא מהפרווה של הכלב, הסיבה לכך היא ככל הנראה חוסר טיפוח מתאים של הפרווה העשויה ללכוד בתוכה לכלוך – במיוחד אם מדובר על כלבים בעלי פרווה סבוכה.

קיימים מקרים בהם ריח רע מהפרווה נובע למעשה ממחלת עור ממנה הכלב סובל, אם כתוצאה מאלרגיה או טפיל שנמצא על עורו וגורמים לו להתפתחות דלקות עור המתבטאות בגרד, אדמומיות והפרשות בעלות ריח רע.

לחצו כאן לבושם לכלבים ומוצרי הגיינה וטיפוח

ריח רע מהפה

אם הליקוקים השמחים, שמקבלים את פניכם כשאתם חוזרים הביתה, מלווים בריח לא נעים הנודפים מפיו של כלבכם, הסיבה לכך יכולה להיות רפואית או פשוט חוסר היגיינה דנטלית. המאפיין העיקרי של כלבים הוא ריח חזק מאוד מהפה, שלעיתים יכול להתפרש כריח רע ומסריח. יש להבחין האם הריח הרע הופיע פתאום או שזה פשוט ריח הפה הרגיל של הכלב, ולכן אין מקום לבהלה או בדיקה אצל הווטרינר.

כמו שאנחנו מקפידים על צחצוח שיניים והיגיינה של הפה, כך גם חברינו על ארבע זקוקים לשגרת טיפוח שיניים באמצעות תכשירים ייעודיים לכך. הקפדה על צחצוח שיניו של הכלב יכולים למנוע הצטברות אבנית בשיניים, וכתוצאה מכך דלקות חניכיים הגורמות לריח לא נעים הנודף מפיו של הכלב.

ישנם מקרים בהם הריח הרע מהפה איננו גורם ישיר של חוסר בהיגיינת הפה, אלא תופעה נלווית לבעיות רפואיות שונות כמו מחלה של הכליות, בעיות שונות במערכת העיכול ועוד. כדי לאבחן את הבעיה, חשוב לגשת אל הווטרינר המטפל כדי להעניק לכלב את הטיפול המתאים.

ריח רע מהאוזניים

לעיתים ריח רע מהכלב עשוי להתגלות כריח לא נעים המגיע למעשה מאוזניו של הכלב, כאשר הגורם לכך הינה דלקת אוזניים המצריכה טיפול רפואי. כמעט כל כלב עשוי לסבול בשלב כזה או אחר בחייו מדלקת אוזניים, אך לרוב ניתן לראות כלבים עם אוזניים בעלות מבנה "נפול" סובלים יותר מדלקות אוזניים. הסיבה לכך היא מבנה האוזן הסגורה, היוצרת סביבה חמה ולחה ומצע אידיאלי להתפתחות חיידקים שונים. הגורם לריח הרע מהאוזניים במקרה זה הוא היווצרות השמרים באוזנו של הכלב, שהינם המאפיין הבולט בדלקות אוזניים של חיות מחמד אלו.

דרכים למניעת ריח רע מכלבים

הפתרון הראשון בהתמודדות עם ריח רע לכלבים הוא מציאת הגורם לבעיה. בין אם מדובר על פרווה, שיניים או אוזניים המדיפות ריח לא נעים חשוב להבין מהי הסיבה לכך, ולטפל בה בהתאם. לרוב ריח רע יתבטא בהיגיינה לא נאותה, ולכן כדי למנוע זאת יש לדאוג לטיפוח מתמיד של הכלב באמצעות הברשת הפרווה, מקלחת בכל כמה חודשים וגם קיצוץ אורך הפרווה כדי לאפשר לפרווה חדשה לגדול בצורה בריאה יותר.

במידה והריח הרע יוצא מפיו של הכלב, מומלץ להקפיד על שגרת ניקיון קבועה של השיניים שלו ובמידת הצורך לבצע ניקוי אבנית אצל איש מקצוע מומחה. בנוסף לשמירת הטיפוח והניקיון של הכלב, חשוב לוודא כי גם הסביבה בה הוא נמצא נקייה כמו המיטה עליה הוא ישן, קערות האוכל והמים וכו'.

לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.