קורס ספרות לכלבים

איך יודעים כמה אוכל צריך לתת לכלב ביום?

אתם בטח שואלים את עצמכם כמה אוכל צריך להביא לכלב שלכם. אז זו שאלה שמעסיקה אתכם אז הגעתם למקום הנכון.
יש כלבים שכאשר אתם שמים את האוכל בקערה הם ישר מסתערים עליו וממש כמה דקות שאתם יושבים לאכול אתם רואים אותם מסתכלים עליכם בעיניים מתחננות ולא מבינים למה כי לפני שניה הם אכלו את הארוחה שלהם.
אתם כנראה תחשבו שהם רעבים ויש כאלה שישימו להם עוד מנה של אוכל. אז האם זה נכון להביא לכלב עוד מנת אוכל אחרי שהם אכלו? וכמה אוכל בכלל כלב אמור לאכול ביום במידה שלא נפגע בבריאותו? 

אוכל לכלבים

דבר ראשון שנוכל לעשות בכדי לדעת בערך כמה אוכל הכלב שלנו אמור לאכול רשום על כל שקית של אוכל לכלבים שאנו רוכשים. כמות האוכל שהכלב אמור לאכול משתנה בעקבות סוג הכלב ומשקלו.
בדרך כלל גם רשום התאמת כמות האוכל לפי משקל הכלב ולפי כמות הפעילות והאנרגיה שהוא מוציא ביום.
כאשר אתם שמים אוכל בקערת הכלב שימו לב תוך כמה זמן הוא מסיים לאכול את האוכל או תוך כמה זמן הוא מפסיק לאכול. הזמן הממוצע שאמור לקחת לכלב לאכול הן בבערך כ-20 דקות.
ברגע שהכלב מפסיק לאכול ונשאר אוכל בקערה החזירו את האוכל לשקית בכדי לשמור על טריות האוכל.
טיפ מאיתנו כדי שנוכל להעריך במידה הטובה ביותר  נצטרך להימנע מלתת לכלב שלנו שאריות אוכל שלנו וכמה שפחות חטיפים לכלבים בכדי שלא יהיה לנו קשה לעקוב אחר כמות האוכל שהוא אכל.
בנוסף לכך, אנו ממליצים לרכוש מזון לכלבים מזין, אוכל בריא לכלבים ומשביע בכדי שבמידה והכלב שלנו אוכל כמויות גדול אז לפחות שיאכל אוכל שלא יגרום לו לנזקים עתידים. 

כמה אוכל נביא לכלב בכל שלב חיו

בכל שלב בחייו של הכלב הוא יקבל אוכל בכמות מדודה ולפי גודלו.
כלבים קטנים יקבלו כמות פחות מכלבים גדולים בפאת גודלם.
יש לציין שגם כאן יש להתאים את האוכל לסוג הכלב ולגודלו. כלומר כלבים קטנים יקבלו אוכל לכלבים קטנים וכלבים גדולים יקבלו אוכל לכלבים גדולים.
כמות האוכל שניתן לגורי כלבים משתנה לפי שלבי ההתפתחות שלו. בדרך כלל ניתן לגור כלבים עד 5 חודשים 3-4 ארוחות ביום עם אוכל לגורים. עם התפתחות הגורים כמות הארוחות תקטן והכל תלוי בהתפתחות הגור.
כמות האוכל שניתן לכלבים מבוגרים ולכלבים קשישים משתנה גם היא.
ההמלצה היא שהכלב יאכל פעמים ביום. אין זה אומר להאכיל את הכלב פעמים במנה אלא לחלק את המנה היומית לשתי ארוחות.
יש לזכור להאכיל כלבים מבוגרים עם אוכל לכלבים מבוגרים וכלבים קשישים עם אוכל לכלבים קשישים.

 

אוכל בריא לכלבים

לפני שנרכוש את המזון לכלב שלנו נצטרך לבדוק איזה סוג מתאים לו.
כיוון שישנם המון סוגים שונים של כלבים ובגזעים שונים יש לבחור את האוכל שאנו נותנים לו בקפידה רבה. אם איננו יודעים לעשות זאת רצוי להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך.
ברגע שנביא לכלב שלנו אוכל שלא מתאים לו אנו יכולים לפגוע בו מבחינה בריאותית ובהרגלי התזונה שלו.
האוכל שהוא יקבל לא ישביע אותו והוא ירצה לאכול עוד ועוד דבר שעשוי לגרום להשמנה של הכלב. 

תוספי מזון לכלבים

אנו נביא תוספי מזון לכלבים לכלב שלנו במידה שהאוכל שהוא מקבל אין מספק לו את כל הערכיים התזונתיים. במידה והכלב לא מקבל את כל הערכים הדרושים כמו חומצות אמינו, שומן ואת ויטמינים לכלבים שהוא צריך תפקוד המערכות הפנימיות בגופו יורדות וגם תפקוד המערכת החיסונית שלו.
ייתכן שכשאר הכלב שלנו לא יקבל את כל הערכים האלו הוא ירצה לאכול יותר בעקבות חוסר במרכיבים בגופו ויפגע בעצמו.
תוספי תזונה לכלבים מכילים שומן, חומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים רבים אשר הכרחיים לחיו של הכל בכל שנות חייו.

אוכל דיאטטי לכלבים

לרוב נרצה להימנע מלהגיע למצב שהכל שלנו צורך אוכל דיאטטי לכלבים.
ישנן מספר סיבות למה הכלב שלנו אוכל אוכל דיאטטי. אם זה כי הוא לא מוציא מספיק אנרגיה, אם קיימות בעיות רפואיות וייתכן כי בגלל שהכלב שלנו מכניס יותר קלוריות מאשר שורף אותן.
במידה והכלב שלנו אוכל כמויות אוכל גדולות יחסית אשר לא מתאימות לגודלו הוא עשוי להשמין ולהגיע למצב של עודף משקל.
אם הכלב הגיע למצב זה יש להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך בכדי לטפל בבעיה.
ברגע שהכלב נכנס לתהליך אכילת אוכל דיאטטי אנו ממליצים לבני המשפחה לעזור לכלב כיוון שזהו תהליך שקשה לכלב. עד כה הוא היה רגיל לקבל כמות מסוימת של אוכל וכעת היא יורדת. אוכל היפו אלרגני לכלבים

ישנם כלבים אשר מפתחים אלרגיות ורגישות למרכיבי אוכל שונים.

הסיבות העיקריות לרגישות לאוכל הינן גנטיקה ולפעמים גם כאשר הכלב אוכל את אותו האוכל במשך תקופה ארוכה ובכמויות שלא מתאימות לו.
במקרה ואנו מזהים כי הכלב שלנו סובל מתסמינים אלרגנים עלינו להחליף לו את האוכל ולרכוש אוכל היפואלרגני לכלבים אשר לא מכיל את הרכיב אליו הוא רגיש.
אם לא נחליף לכלב את האוכל ונתאים לו את הכמות אותה הוא צריך לצרוך, הכלב יפתח בעיות רפואיות רבות כגון גירויים וגירודים רבים בעור, ירידת מערכת החיסון, ירידה בתפקוד איברים פנימיים, השמנה ועוד..
לכן תפנו לגורם מוסמך במידת הצורך ותעניקו טיפול לכלבכם.

 

לסיכום,
כמות האוכל המדויקת שהכלב שלנו צריך לצרוך אינה יכולה להיות מדויקת מהרגע שאנו מביאים לכלב אוכל. עלינו לבדוק ולראות איך הכלב שלנו מגיב לכמות האוכל שהוא מקבל ואיך הגוף שלו מגיב. אם ישנם סימנים ותסמינים חריגים כמו השמנה או תסמיני אלרגיות עדיף לפנות לגורם מומחה לטיפול מקצועי.
יש לזכור להעניק לכלב שלנו אוכל וכמות אוכל לפני סוגו, משקלו ולפי השלב בו הוא נמצא בחייו.לקוח יקר, אנו עושים מאמצים רבים כדי לשמור על קנייה בטוחה עבורך:

    1. אנו לא שומרים את פרטי כרטיס האשראי שלך והם מועברים ישירות לחברות הסליקה.
    2. כל הפרטים האישיים שלך מאובטחים באמצעות פרוטוקול אבטחה מתקדם SSL.
    3. החנות שלנו עומדת בתקן האבטחה המחמיר ביותר של חברות האשראי PCI DSS L1.
    4. בעיסקאות אשראי וכחלק מעמידה בתקן חברות האשראי איננו שומרים את מספר ה-CVV בגב כרטיס האשראי (מספר המעיד על החזקה פיזית של בעל כרטיס האשראי בכרטיס) אלא רק לאחר זיהוי הלקוח.


קנייה נעימה ובטוחה, צוות החנות.